Nauka strzelania. Idealny prezent dla Twojego mężczyzny

0
796
fot. Pexels.com

Nauka strzelania to świetny pomysł na prezent dla Twojego mężczyzny, który będzie mógł w końcu poczuć się jak James Bond. Nauka na strzelnicy odbywa się pod czujnym okiem instruktora, a samo strzelania wymaga cierpliwości i koncentracji.

Wymagania i zasady bezpieczeństwa

Voucher na naukę strzelania i jego realizacja nie wymaga od uczestnika kursu posiadania pozwolenia na broń. Strzelnicę mogą odwiedzić również osoby niepełnoletnie, jednak wcześniej muszą posiadać zgodę swoich opiekunów prawnych. Nauka strzelania na strzelnicy to idealny pomysł na prezent dla mężczyzny, ale również dla kobiet. Indywidualne szkolenie ze strzelania i posługiwania się bronią dadzą uczestnikowi nową wiedzę i umiejętność. Strzelnica to również bardzo dobra okazja do świetnej zabawy z lekką dozą adrenaliny.

Po zapoznaniu się ze wszelkimi zasadami bezpieczeństwa, które na strzelnicy są kluczowym elementem. Korzystanie z borni palnej, zawsze wymaga od każdego uczestnika kursu strzelectwa dużej ostrożności. Bezpieczeństwo jest ważne zarówno przy oddawaniu strzałów, w trakcie przenoszenia broni oraz podczas poruszania się po samym obiekcie strzelnic. Każde zasady są zawarte w specjalnym regulaminie, a uczestnik kursu zapoznaje się z nim na początku zajęć. Co najważniejsze na strzelnicy nie można być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Nauka strzelania to świetna zabawa, ale pamiętajmy że najważniejszą osobą na strzelnicy w tym momencie jest nasz instruktor.

Ochrona słuchu jest również bardzo ważnym elementem uczestnictwa w kursie. Wystrzał z borni palnej generuje hałas na poziomie 130 dB którego poziom narasta gwałtownie, przez co jest szczególnie niebezpieczny. Pamiętajmy o odpowiedniej ochronie słuchu, bez której możemy niestety nawet spowodować natychmiastową utratę słuchu. Dlatego w trakcie kursu z nauki strzelania, uczestnik otrzymuje nauszniki ochronne lub jednorazowe stopery. Bezpieczeństwo to podstawa!

Jak więc zachować bezpieczeństwo podczas strzelania? Opisuje to zasada BLOS:

B – traktuj BROŃ zawsze jako sprawną i gotową do strzału

L – zawsze kieruj LUFĘ w bezpieczne miejsce

O – obserwuj OTOCZENIE i zawsze sprawdzaj, czy nikt nie znajduje się na linii strzału

S – nie kładź palca na języku SPUSTOWYM, jeśli nie chcesz oddać strzału

Nauka strzelnia
fot. Pexels.com

Przyjemność ze strzelania

Nauka strzelania jest także idealnym pomysłem na spotkanie ze znajomymi. Na każdej ze strzelnic mieści się inna ilość stanowisk. Aby w Waszej grupie nikt się nie nudził podzielcie się na dwie ekipy po kilka osób. Każda zespół otrzyma własnego instruktora, a każda osoba własną, indywidualną tarczę do strzelania. Strzelectwo to sport, w którym jednym z najważniejszych czynników jest koncentracja oraz o czym wiele osób zapomina odpowiednia postawa strzelecka.

Jak celować podczas strzelania?

  1. Stajemy w odpowiedniej pozycji, frontalnie do tarczy.
  2. Zgrywamy ze sobą przyrządy celownicze.
  3. Kierujemy celownik na tarczę.
  4. Wstrzymujemy oddech i maksymalnie skupiamy uwagę.
  5. Powoli pociągamy za język spustu.
  6. Po strzale utrzymujemy pozycję, aby zmniejszyć siłę odrzutu.

Pierwsze strzały oddane na strzelnicy przynoszą skok adrenaliny, jednak z każdym kolejnym chcemy oddawać coraz celniejsze strzały i osiągać lepsze wyniki. W samym strzelaniu sportowym nie chodzi o szybkość, ale o precyzyjne oddanie strzału. Strzelnica uczy koncentracji.

Jak ubrać się na strzelnicę?

Ubranie na strzelnicy to element często pomijany przez początkujących adeptów strzelania. Zazwyczaj temperatury na strzelaniach nie są wysokie, dlatego warto ubrać się na tak zwaną cebulkę. Wiele warstw ubrań zapewni nam ciepło oraz odpowiedni komfort przy strzelaniu. Ubrania powinny również przylegać do ciała, więc w tym przypadku idealnie sprawdzi się strój sportowy. Jeśli Twoja strzelnica jednak nie jest ogrzewana, zabierz ze sobą również ciepłe rękawiczki.

W czasie letnich upałów na strzelnicę nie powinno zakładać się odkrytych butów oraz krótkiej odzieży. Świetnie sprawdza się w tym przypadku dłuższa bluzka z przepuszczającego materiału oraz sportowe buty. Uchroni to nas przed gorącymi łuskami, które mogą nas poparzyć.

kurs nauki strzelania
fot. Pexels.com

Voucher na strzelnicę jako prezent

Nauka strzelania to idealny pomysł na prezent, nie tylko dla mężczyzn. Jeśli myślisz nad prezentem dla osoby, który jest ciekawa nowych doświadczeń, strzelnica będzie nietypowym rozwiązaniem. Strzelanie z różnych modeli broni przynosi wiele emocji oraz satysfakcji.

Ceny na strzelnicach zależą od rodzaju broni, ilości amunicji w pakiecie oraz lokalizacji strzelnicy. Godzina nauki strzelania to koszt w okolicach 150 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here