Krem do twarzy na zimę. Jak pielęgnować twarz zimą?

0
975
krem do twarzy na zimę
fot. Pexels.com

Zima to trudna pora roku dla skóry naszej twarzy. Jest ona narażona na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą podrażnienia i odwodnienia. Podpowiadamy jaki krem do twarzy na zimę wybrać, by ochronić skórę przed mrozem?

W czasie zimy na niekorzyść skóry twarzy działa wiele czynników. Dlatego tak ważna jest ochrona skóry przed mrozem. Głównym z nich są niskie temperatury oraz mróz, które osłabiają naturalną warstwę ochronną naszej skóry i sprawiają, że staje się podatna na podrażnienia.

Krem do twarzy na zimę

Wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych sprawia, że zostaje osłabiony przede wszystkim naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Tym samym zimą należy zdecydować się na stosowanie zapobiegnie utracie wody przez skórę.

Krem nawilżający na zimę powinien skutecznie likwidować szorstkość i suchość skóry i zapewnić jej dogłębne nawilżenie i odżywienie.

Korzystanie na co dzień z odpowiedniego kremu do twarzy jest podstawą ochrony naszej skóry podczas mroźnej zimy. Jednak w okresie zimowym warto przede wszystkim dodatkowo nawilżać skórę również przy pomocy innych metod np. regularnego stosowania odżywczych maseczek do twarzy.

W przypadku gdy zmagamy się z suchą skórą twarzy, może okazać się, że nasz zwykły krem nawilżający, którego używamy na co dzień nie będzie stanowił wystarczającej ochrony dla naszej skóry przed działaniem niskich temperatur, mrozu lub zimnego wiatru. W tym przypadku warto używać natłuszczającego kremu do twarzy bogatego w lipidy. Krem ten wzmocni naturalną barierę ochronną skóry, a tym samym zapewni skuteczną ochronę przed utratą wody.

ochrona skóry
fot. Pexels.com

W momencie, gdy zmagamy się problemem nadmiernego przetłuszczania się skóry w strefie T i tym samym mamy do czynienia z tłustą lub mieszaną skórą twarzy najlepiej stosować nawilżający, tłusty krem do twarzy. Taka emulsja może obciążyć skórę naszej twarzy.

Pamiętajmy również o zastosowaniu odpowiedniego kremu ochronnego na te obszary skóry, które posiadają skłonności do przesuszania. Takie kremy powinniśmy stosować na skórze wokół oczu – cienka i praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych skóra wokół oczu potrzebuje w tym czasie silnego wzmocnienia i ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja twarzy w okresie zimy. Oczyszczenie skóry

Odpowiedni krem do twarzy na zimę jest bardzo ważnym elementem naszej codziennej pielęgnacji skóry. Zimą musimy jednak zadbać w szczególności również o jej delikatne oczyszczanie przy pomocy łagodnych kosmetyków myjących. Podczas mrozów najlepiej zrezygnować z preparatów oczyszczających wyprodukowanych na bazie detergentów, mydła i alkoholu. W tym przypadku lepiej przerzucić się na preparaty na bazie delikatnych płynów z dodatkiem substancji nawilżających.

Ostatnią rzeczą jaką potrzebuje nasza skóra w zimę to narażenie jej na działanie tak wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych, jakimi jest wysuszające i drażniące działanie kosmetyków do oczyszczania. Pamiętajmy o stosowaniu tłustszego preparatu do demakijażu w okolicy oczu, by dodatkowo ochronić ten fragment twarzy przed przesuszeniem.

krem do twarzy
fot. Pexels.com

Podsumowanie

Kosmetyki ochronne mają za zadanie zabezpieczyć naszą skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. W drogeriach znajdziemy między innymi serum oraz krem barierowy na zimę chroniący skórę przed mrozem i wiatrem, krem ochronny do cery naczynkowej. Stosowanie wyżej wymienionych kremów zabezpieczy naszą skórę przed przesuszeniem, spierznięciem i starzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here