Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka

0
1077
dzień babci i dzień dziadka
fot. Pexels.com

Na początku roku obchodzimy dwa święta – Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia). Zarówno babcia, jak i dziadek odgrywają w naszym życiu ważną rolę, dlatego w dniu ich święta warto podarować im coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy dla Was najlepsze pomysły na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka.

W naszym kraju Dzień Babci jest stosunkowo młodym świętem, które jest obchodzone dopiero do lat. 60 ubiegłego wieku. Pomysł na jego utworzenie powstał w 1964 roku w tygodniku Kobieta i Życie.

Od tamtego czasu właśnie 21 stycznia każdego roku wnuki składają swoim babciom życzenia i wręczają im prezenty na Dzień Babci. Najczęściej są to zazwyczaj kwiaty i czekoladki, a w przypadku najmłodszych również własnoręcznie wykonane laurki.

Dzień Dziadka pojawił się w naszym kraju jeszcze później niż Dzień Babci. Dzień Dziadka oficjalnie jako święto wpisano do kalendarza w roku 1981. W Polsce święto to obchodzimy 22 stycznia, a więc kolejnego dnia po Dniu Babci.

Wśród prezentów dla naszych dziadków również przeważają symboliczne upominki, najczęściej czekoladki i laurki. W szkołach i przedszkolach często organizowane są wspólne obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Pomysł na prezent na Dzień Babci

Współczesne babcie to kobiety aktywne, które nie boją się nowych wyzwań. Obecnie średnia długość życia ciągle się wydłuża, a babcia już nie kojarzy się wyłącznie ze starszą panią robiącą na drutach.

Jeśli Twoja babcia to kobieta nie bojąca się wyzwań może idealnym pomysłem będzie voucher na lot motoparalotnią czy przejażdżka sportowym samochodem u boku profesjonalnego kierowcy? Będą to na pewno niezapomniane chwile dla niej.

Ciekawym pomysłem na prezent na Dzień Babci mogą być również na przykład zabiegi pielęgnacyjne i relaksujące masaże. Babcia jak każda kobieta lubi czuć się zadbana. Voucher na manicure, odprężający masaż czekoladą czy weekend w SPA dedykowany osobom z cerą dojrzałą, pozwolą babci zadbać o swój wygląd i dobre samopoczucie. Twoja babcia na pewno doceni taki prezent.

prezent na dzień babci
fot. Pexels.com

Pomysł na prezent na Dzień Dziadka

Jeszcze niedawno dziadek kojarzył się ze starszym panem, który tylko siedział w bujanym fotelu i czytał gazetę, jednak czasy się zmieniają. Dziadkowie dłużej cieszą się dobrym zdrowiem, są bardziej aktywni i chcą korzystać z możliwości jakie daje współczesna rzeczywistość i cieszyć się z życia.

Prezent na Dzień Dziadka to dobra okazja, by pomóc dziadkowi spełnić marzenia z młodości o których kiedyś mógł tylko pomarzyć. Jakie są nasze pomysły? Lot motoparalotnią, lot samolotem z nauką pilotażu, przejażdżka kultowym sportowym samochodem jak Ferrari lub Porsche? Dziś to wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki, a każdy dziadek doceni dawkę adrenaliny otrzymaną od wnuków. Taki prezent dla mężczyzny doceni każdy aktywny dziadek.

Pomysły na prezent na wspólne spędzenie czasu przez babcię i dziadka

Znowu kwiaty, czekoladki, spersonalizowane kubki? To wszystko przejadło się już chyba wszystkim. Może więc dla odmiany warto wyjść poza utarty schemat i postawić na atrakcje?

Kolacja dla dwojga to prezent, który pozwoli dziadkom cofnąć się do lat młodości i do swoich pierwszych randek oraz romantycznych wieczorów. Dzięki takiej kolacji nie tylko będą mogli powspominać dawne lata, ale też odpoczną, odkryją nowe smaki.

A może degustacja wina dla dwojga? Nasi dziadkowe będą mogli zrelaksować się przy lampce wina. W czasie takich zajęć z sommelierem nie tylko poznają różne gatunki wina, ale też nauczą się zasad prawidłowej degustacji. Zdobyte umiejętności z łatwością wykorzystają podczas wspólnych wieczorów lub rodzinnych uroczystości.

Twoi dziadkowe lubią sport lub nie? Lekcja nordic walking to doskonały sposób by zachęcić osoby starsze do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Kijki ułatwiają utrzymanie równowagi oraz odciążają nasze stawy i kręgosłup. Dodatkowo marsz z kijkami angażuje więcej grup mięśni niż zwykły spacer, dzięki czemu lepiej wpływa na poprawę kondycji. Maszerować i uprawiać ten sport można o każdej porze roku, a towarzystwo drugiej osoby uprzyjemnia trening i zwiększa motywację.

prezent na dzień dziadka
fot. Pexels.com

Podsumowanie

Wybierając prezent dla babci czy dziadka warto pamiętać, że jednym z najcenniejszych prezentów, jakie możesz podarować dziadkowi i babci jest wspólnie spędzony czas. Zarówno babcia, jak i dziadek na pewno się ucieszą, gdy spędzicie razem czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here