Porady jak ochronić skórę przed mrozem

0
774
ochrona skóry
fot. Pexels.com

Zima to ulubiony czas wielbicieli białego puchu. Jednak to także czas w którym warto skoncentrować się na swojej skórze i ochronić ją przed mrozem. Podpowiadamy jak to zrobić.

Okres zimowy nie jest najlepszym czasem dla naszej skóry. Przede wszystkim w czasie, gdy występują minusowe temperatury. To właśnie w zimę skóra jest narażona na duże problemy.

Mróz i niska temperatura powoduje, że nasza skóra produkuje zdecydowanie mniej substancji natłuszczających. Prawidłowe funkcjonowanie naszej skóry uwarunkowane jest stanem znajdującego się na jej powierzchni płaszcza hydrolipidowego, który zapewnia prawidłowe nawilżenie. Zależy ono nie tylko od ilości dostarczanej z zewnątrz i wewnątrz wody, ale również od zdolności jej zatrzymywania.

ochrona skóry przed mrozem
fot. Pexels.com

Ochrona skóry przed mrozem. Jak to zrobić?

Nasza skóra na mrozie staje się głównie sucha i szorstka. Do tego traci elastyczność i jest skłonna do podrażnień. Jednak, gdy będziemy odpowiednio pielęgnować skórę, możemy uniknąć takich problemów.

Zimą skoncentrujemy na ochronie skóry twarzy. Oczywiście całkowicie ochronić ją przed morzem jest zadaniem trudnym, dlatego niezbędne jest wspieranie przez odpowiednią pielęgnację. Wybierając w drogerii krem na zimę do twarzy należy kierować się tym, aby kosmetyki nie zawierały perfum i były hipoalergiczne.

Sprawdzajmy również czy nasz krem do twarzy na zimę, na który się zdecydowaliśmy posiada produkty pochodzenia roślinnego, suplementujące lipidy, występujące fizjologicznie w skórze, takie jak: triglicerydy, ceramidy, cholesterol, woski oraz biooleje o wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, np. z kiełków pszenicy, awokado, orzechów makadamii czy jojoby. Kremy z takimi produktami przywracają równowagę kwasowo-wodno-lipidową skóry, ułatwiają przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz przyspieszają procesy regeneracyjne naskórka.

Ochrona ust i dłoni podczas zimy

Pamiętajmy, że podczas okresu zimowego nie tylko nasza skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ważne są również dłonie i usta, które narażone są w równym stopniu  na działanie czynników zewnętrznych.

Na usta świetnie podziała stosowana kilka razy w ciągu dnia klasyczna pomadka ochronna. Zabezpieczy ona usta przed pękaniem i wysychaniem oraz odpowiednio natłuści. W przypadku dłoni warto nosić przy sobie dobry krem nawilżający, który regeneruje naskórek i zabezpiecza go przed uszkodzeniami.

Jednak nie na tym koniec. O tej zimnej porze roku pielęgnacji wymaga również nasze ciało, a przede wszystkim te części, które skrywamy pod ubraniem. Po całym dniu spędzonym w ciepłym pomieszczeniu i wyjściu na powietrze, ciało może być wysuszone i zacząć się łuszczyć.

Ulgę twojej skórze przyniosą również balsamy nawilżające oraz olejki do ciała, które powinno nakładać się bezpośrednio po umyciu.

W zimę również często zapominamy o odpowiedniej ochronie przed słońcem, a bywa ono niekiedy nawet bardziej niebezpieczne niż latem. Śnieg odbija aż 80%. promieni, podczas gdy woda tylko 20%. Na co dzień warto stosować krem z filtrem ochronnym minimum 20 SPF.

ochrona skóry zimą
fot. Pexels.com

Podsumowanie

Na stan naszej skóry na niekorzyść działają również stres i zmęczenie. O ile to możliwe, postarajmy się o zmianę trybu życia na spokojniejszy. Dodatkowo starajmy się wietrzyć je kilka razy w ciągu dnia i stosujmy nawilżacze powietrza. Jednak przede wszystkim pamiętajmy o wypoczynku i zdrowym śnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here