Jakie wtyczki do WordPressa warto zainstalować w naszym sklepie?

0
217
Jakie wtyczki do Wordpressa warto zainstalować w naszym sklepie

Sklepy internetowe prowadzone poprzez platformę WordPress wymagają ciągłego udoskonalania i modyfikowania, zgodnie z naszymi potrzebami oraz wymogami rynku. W tym celu możemy zainstalować różnorodne wtyczki. Które wordpress wtyczki, poza woocommerce, która służy „zamianie”tradycyjnej strony w sklep internetowy, sprawdzą się najlepiej?

Yoast SEO – dla optymalizacji treści

Każdy sklep internetowy, tak samo jak i witryna www, wymaga podjęcia działań, mających na celu zajęcie optymalnej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. W tym celu warto skorzystać z wtyczki Yoast SEO, dzięki której można zarządzać:

  • tytułami,
  • opisami podstron,
  • mapą strony.

Sama instalacja wtyczki nie wpłynie znacząco na kwestie związane z pozycjonowaniem, jednak pomaga ona podjąć kolejne działania, które są niezbędne, aby mówić o optymalizacji sklepu internetowego. Co istotne, wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze, zatem dobrze poradzą sobie z nią nawet osoby początkujące.

Wtyczka FreshMail- budowanie sieci odbiorców

Bardzo istotnym elementem marketingowym każdego sklepu internetowego jest budowanie sieci odbiorców. Wtyczka FreshMail umożliwia między innymi definiowanie poszczególnych odbiorców i przypisanie ich do konkretnych grup. Dzięki niej możemy bez problemu stworzyć szablony wiadomości, które będą wysyłane w formie newslettera. Ponadto, wtyczka FreshMail jest kompatybilna z Google Analytics, dzięki czemu ułatwia zbieranie danych o klientach czy też osobach, które zapisały się do newslettera.

Yet Another Related Posts Plugin

Wtyczka Yet Another Related Posts Plugin przyda się szczególnie osobom, które prowadzą bloga, podpiętego do sklepu internetowego. Pozwala ona pod poszczególnymi postami umieszczać powiązane wpisy, które w jakiś sposób mogą zainteresować potencjalnego klienta. W tym kontekście ważne jest podejście, które mówi, że im dłużej klient zostanie na naszej stronie, tym więcej akcji będzie chciał podjąć. Wtyczka Yet Another Related Posts Plugin jest bardzo prosta w obsłudze i umożliwia łączenie ze sobą postów pod kątem podobnych lub takich samych:

  • słów kluczowych,
  • tagów,
  • tytułów,
  • kategorii.

Antispam Bee

Wtyczka Antispam Bee blokuje komentarze, przybierające formę spamu. Sprawdzi się ona w szczególności, gdy w sklepie internetowym umożliwiamy dodawanie opinii do poszczególnych produktów. Za pomocą wtyczki komentarze, które noszą znamiona spamu, są po prostu usuwane. Dzięki niej nie musimy samodzielnie przeprowadzać weryfikacji opinii, których może pojawić się naprawdę sporo, zwłaszcza jeśli udostępniany klientom asortyment jest niezwykle bogaty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak czesać yorka?
Następny artykułSkrzynki z tworzywa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here