Pojęcie kratki ochronnej nie jest dla wielu z was nowe. Ten rodzaj bramy służy głównie do kontrolowania ruchu ludzi, samochodów i innych elementów przez zarezerwowane obszary. Bramy bezpieczeństwa są zwykle najbardziej popularne. Bramy te są dostępne w różnych wzorach, rozmiarach i zastosowaniach. Pracują głównie poprzez przeniesienie lub obrócenie do innej pozycji. Bariery przemysłowe zazwyczaj oferują jedną trasę, podwójną trasę lub osobę lub obiekt w momencie kontroli ruchu. Ponadto niektóre bramy używają aktywacji alarmu, blokady bezpieczeństwa lub zablokowanej bariery.

Nie są to jedyne zaawansowane technologicznie opcje ochrony pracowników i mienia. Jednym ze sposobów na odkrywanie nowych stylów jest surfowanie po Internecie. Istnieje wiele różnych rodzajów bramek BHP. Wielu z was widziało niektóre z nich na głównych lotniskach. Te bramy lotniskowe są ważne w tych lokalizacjach, ponieważ pasażerowie nie mogą przejść bez odpowiedniej weryfikacji i uwierzytelnienia. Bariery wysięgnika są innymi dobrymi przykładami krat ochronnych w przemyśle. Blokują one wejście do samochodu i składają się z obrotowego pręta.

Są to bardzo częste bramy w punktach wejścia do bardzo ograniczonych obszarów, w tym fabryk lub oficjalnych lokalizacji. Innymi częstymi przykładami takich bram są bramy wjazdowe, doki załadunkowe, podwójne huśtawki, pojedyncze huśtawki, antresole i bariery osobiste. Dostępne są również bariery samonośne. Zalecane kategorie drzwi to bramy przesuwne, schodowe, platformowe, rolowane i składane. Rolety bezpieczeństwa należą do dalszej grupy modeli składanych. Bramy te są wyposażone w niektóre zderzaki u góry, aby zabezpieczyć ciężar lub skierować ruch do określonej pozycji.

Bramki, które umożliwiają ruch w jednym kierunku, to bramki obrotowe. Ułatwiają jednej osobie wejście do bezpiecznego regionu w pewnym ryzykownym środowisku pracy. Jeśli chcesz kupić te bariery bezpieczeństwa, zwróć uwagę na następujące kwestie. Najpierw sprawdź materiały użyte do budowy konkretnej bramy. Zazwyczaj dostępne są ocynkowane bramy ze stali nierdzewnej, ocynkowanego aluminium, żeliwa lub stali węglowej. Niektóre z tych metali są nie tylko trwałe, ale także bardzo mocne i niezawodne. Inne materiały do ​​wprowadzania wpisów to drewno, kompozyty i tworzywa termoplastyczne. Możesz nawet znaleźć szklane bramy. Od Ciebie zależy wybór najbardziej odpowiedniej bramy. Inną specyfikacją bram bezpieczeństwa pracy OSHA (Safety and Health Administration) jest rozmiar.

W takim przypadku należy zwrócić uwagę na wysokość i szerokość barier. Zazwyczaj rozmiary są w metrach lub jednostkach amerykańskich. Jedną rzeczą, która wpływa na rozmiar, jest punkt instalacji. Obszary o ograniczonym dostępie mogą mieć ogromne najnowocześniejsze bramy zewnętrzne i mniejsze bariery. Decydując o wielkości bariery bezpieczeństwa, musisz wziąć pod uwagę rodzaj swojej fabryki. Na przykład w systemach potencjalnie wybuchowych wymagane są bramy, które ograniczają dostęp osobom innym niż wykwalifikowani pracownicy. Innym czynnikiem różnicującym opartym na wymaganiach OSHA jest źródło zasilania. Najważniejsze dostępne opcje wydajności to hydraulika, pneumatyka, elektryka i obsługa ręczna. Rozważ automatyczne bramki bezpieczeństwa pracy w bardzo ryzykownych miejscach pracy, które wymagają prędkości i dokładności podczas zamykania lub otwierania.