Zakupy online kontra stacjonarnie

0
913
Zakupy

Codziennie spotykam się z różnymi opiniami na temat zakupów w internecie. Obserwuje codziennie otaczających mnie ludzi, i zauważyłam że wybór w śród młodzieży jest prosty korzystają ze sklepów stacjonarnych tylko po to aby obejrzeć dany produkt na żywo.

Dużo społeczeństwa kupuję przez internet nie tracąc przy tym czasu na chłodzenie po sklepach , lub chodzą po sklepach tylko po to aby taki sam produkt w przypadku naprzyklad ubrań kupić taniej w internecie.

Niewiele jest osób które kupują stacjonarnie najczęściej są to osoby starsze, które mają problem z obsługą internetowych płatności , lub poprostu boją się dokonywać takich operacji. Oczywiście tendencja do kupowania przez internet nie dotyczy tylko ciuchów coraz częściej, zauważam że sklepy z żywnością oferują sprzedaż internetową i dowóz zakupów do domu wraz z usługą wniesienia zakupionego towaru do domu, dużo młodych ludzi korzysta z takiej usługi. Tanie zakupy online z możliwością porównania cen , są teraz motywem przewodnim w internecie firmy konkurując ze sobą , dają różne możliwości kupującemu przez co stają się atrakcyjniejszym sposobem robienia zakupów.

Internet daje dużo możliwości, bardzo dużą bazę i kryteria wyszukiwania praktycznie wszystkiego ,więc często dlatego ludzie decydują się na zakupy online, bez wychodzenia z domu, z łóżka, przy kawie, poprostu wygodnie można znaleźć i zrobić tanie zakupy z możliwością porównania cen.

Internet daje również możliwość porównania wysyłki, opinii dlatego jest popularniejszy. Internetowy pasaż handlowy jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi.

Jednak jest również grupa ludzi dla których zakup przez internet jest kłopotliwy ,lub poprostu mało satysfakcjonujący, tak jak mówią lepiej poczuć, dotknąć, zobaczyć niż kupić na ślepo. Jest możliwość płatności gotówką jak i bezgotówkowo. Dużo osób również boi się zakupów internetowych , boją się że zostaną oszukani, że towar będzie niezgodny z opisem, że trudno będzie oddać taki towar, że nie odzyskamy wysłanych pieniędzy. Często zdarza się że zakupiony towar jest uszkodzony lub ma inne mankamenty, trudno jest wtedy udowodnić po czyjej stronie jest wina, czy to kurier czy może firma uszkodziła przedmiot.

Bardzo popularne są zakupy przez internet ale również niebezpieczne. Jest również grupa ludzi dla których zakup stacjonarny to rodzaj rozrywki i sportu jaki można sobie zafundować czyli połączyć przyjemne z pożytecznym. Internet niestety nie daje możliwość integracji z innymi użytkownikami, czasami mam wrażenie że wchodząc do sklepu ludzie nie potrafią się zachować , zapominają że to nie internet w którym często zwroty Dzień dobry i Dziękuje są pomijanie.

Podsumowując zakupy przez internet czy w sklepie stacjonarnym -online są łatwe i szybkie, w jednym miejscu znajdziemy wszystko natomiast stacjonarnie trzeba się nachodzić aby znaleźć daną rzecz wszystko jest dla ludzi więc wybór należy do was, ja nadal będę korzystała z jednej i drugiej metody zakupów, trzeba iść z postępem technologicznym i nie zostawać w tyle. Wszystko jest dla ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here