Podróże

Weekendy na szlakach turystycznych są teraz jeszcze łatwiejsze dzięki osobistym startupom technologicznym

By 31 maja 2020 No Comments

To wspaniałe, że firmy takie jak Yelp i Google z funkcją map pomagają wszystkim użytkownikom smartfonów znaleźć to, czego szukamy i korzystać z crowdsourcingu, aby podejmować bardziej bezpieczne decyzje. Ale co się stanie, jeśli te narzędzia wprowadzą nas w błąd lub po prostu nie dostarczą nam potrzebnych informacji? Wydaje mi się, że dzieje się to cały czas.

Nie, nie jestem zły, ponieważ pamiętam, kiedy kupiłem pierwsze urządzenie GPS do mojego samochodu kempingowego. Większość ulic nie była wymieniona, tylko główne autostrady i główne ulice, dostawcy danych nie współpracowali ze sobą, nawet jeśli platformy takie jak ERSI miały świetny system. Kilka lat później bańka internetowa dotcom pękła i przez długi czas nie poprawiała się. Mapy Google są dziś całkiem dobre, ale miałem problemy ze szlakami rowerowymi, szlakami turystycznymi i tym podobnymi. Wkrótce dowiemy się, że planowane są również wnętrza budynków rządowych. Być może już nigdy się nie zgubimy – obiecująca przyszłość, tak, ale ta przyszłość jeszcze się nie skończyła.

23 października 2013 r. Ukazał się interesujący utwór zatytułowany The Albuquerque First Business Journal; „Skały, rzeki i szlaki są traktowane za pomocą Yelp przez lokalny startup” – powiedział Dan Mayfield. „Fani przyrody mogą teraz odkrywać szlaki i strumienie kajaków, tak jak smakosze mogą odwiedzać restauracje na Yelp. Na stronie internetowej PlanitMapper można znaleźć na żywo najnowocześniejsze trasy rowerowe, piesze wycieczki, sporty zimowe, spływy kajakowe i wspinaczkowe”.

To jest naprawdę dobre, ponieważ nie tak dawno temu zacząłem w górach Kalifornii, a kilka dziewczyn z college’u zatrzymało mnie na drodze, aby zapytać, czy wiem, gdzie jest „głowa szlaku” dla kogoś popularny lokalny szlak. Cóż, miałem 65 milową przejażdżkę rowerem i nie miałem pojęcia, gdzie to jest. Powiedzieli, że Yelp podał złe instrukcje, a ja im powiedziałem, że tego nie zrobiłem, więc musi być na odwrót. Nie wrócili, więc prawdopodobnie się poddali.

Powiedziałem im; „Tak, Yelp jest do bani”, a oni powiedzieli „bez żartów”, a potem im powiedziałem; „Kto wynalazł tę ulicę?” Wskazał z powrotem na krętą drogę za mną i wszystkie przełączniki o wysokości około 400 metrów na wysokości i powiedział: „Tak, prawda?!?” Zresztą Yelp nie pomógł! Dobrze, że naprawili ten problem na wszystkich szlakach. Świetny pomysł na start. Mam nadzieję, że to umożliwią. To dużo do zrobienia. Rozważ to wszystko i pomyśl o tym.