Region wokół miasta Xanthi w północno-wschodniej Grecji jest idealnym miejscem na wakacje z wędrówkami. Istnieje wiele interesujących ścieżek i szlaków połączonych trasami dalekobieżnymi, które przecinają więcej niż jeden kraj.

Górska wioska Livaditis, około 50 km od Xanthi, na zachód od Tracji, jest epicentrum wielu wędrówek. Istnieje wiele oznakowanych szlaków turystycznych, z których wszystkie są połączone ze szlakiem turystycznym E6. Jest tu zapierający dech w piersiach wodospad, a także fantastyczny widok na góry. W wiosce Evrimanthos bujna zieleń bawi się podczas spacerów, a grzyby są prawdziwym lokalnym przysmakiem, który jest bardzo ceniony. Chaintous Forest i obszar Arkoudorema (Bärenbach) to obszar, którego nie powinien pominąć nikt, kto kocha dziewiczą przyrodę.

Wysoko w górach Rodopi, których szczyty mają prawie 2000 m wysokości, dżungla Frakto jest jednym z najbardziej nietkniętych obszarów leśnych w Grecji. Jeśli wędrujesz po tym regionie, zostaw go tak, jak go znalazłeś, cenne siedlisko, którego nikt nie chce stracić.

Jeśli lubisz wspinaczkę, możesz wspiąć się na 2232 m wysoką górę Falakro lub górę Paggaio. Wielokulturowe wyżyny Xanthi oferują szczyty Koulas, na które można wędrować w około sześć godzin. Wspinaczka może być wykonywana przez cały rok, o ile jesteś odpowiednio przygotowany. Zimą wycieczki w rakietach śnieżnych są oferowane w różnych lokalizacjach, ale prawdopodobnie powinny to robić wyłącznie osoby o najwyższej sprawności.

Kosinthos wije się przez ten region i oferuje wiele przyjemnych spacerów po krajobrazie Tracji. Istnieją stare kamienne mosty, młyny wodne, które w Halil są jednym z nielicznych, które nadal istnieją, starożytne wioski i na wpół zapomniane miejsca. Podróż przez ten obszar może być jak cofnięcie się w czasie do prostszego wieku.

Rzeka Nestor i jej delta od kilku dziesięcioleci stanowią centrum wielu ekologicznych i zewnętrznych działań w regionie. Ludzie przyjeżdżają tu od lat po cichu, aby wędrować, jeździć na rowerze, kajakiem, obserwować ptaki, wspinać się, zjeżdżać na linie lub jeździć konno, ale okolica nadal ma proste i niezatarte poczucie, że daje pozwala cieszyć się pięknym krajobrazem kraju Orfeusza. Galani, Komnina, Kromniko, Livadero, Stavroupolis i Toxotes, magiczne zakątki tego obszaru, które tylko czekają na odkrycie, są wspaniałymi miejscami do korzystania z szerokiej gamy zajęć na świeżym powietrzu. Tam, gdzie rzeka spotyka morze w Xanthi, jest niezwykle malownicza, a wyjątkowy i interesujący obszar siedliskowy znajduje się w obszarze Abdera, gdzie znajdują się jeziora, laguny i cenne mokradła, które są kochane przez wiele gatunków ptaków i innych zwierząt.

Magiczny obszar Tracji jest pełen baśniowych scen i fantastycznych krajobrazów do odkrycia. To idealne miejsce, aby wejść do książki z opowieściami i zebrać po drodze fantastyczne wspomnienia.