Ten dziki, nieokiełznany i niesamowicie piękny region jest dość blisko Rzymu i jest zaskakująco rzadko eksplorowany przez zagranicznych turystów. Wysiadaj z samochodu turystycznego i zwiedzaj tę ekscytującą okolicę pieszo. Jest to idealna część Włoch na wakacje piesze, bez względu na to, czy chcesz wspiąć się na Apeniny, podążać ścieżkami między idyllicznymi górskimi wioskami, czy po prostu wybrać się na spacer w pięknej dolinie lub przez pachnące łąki dzikich kwiatów. Krajobraz, przyjaźni mieszkańcy i doskonałe szlaki turystyczne w tym regionie zapewniają niezapomniane wakacje. Jeśli myślisz o wizycie w Rzymie, ale zniechęcają Cię letnie tłumy, odwiedź ten region na chwilę i połącz gorączkowe zwiedzanie miasta z relaksującymi wakacjami na wsi.

Bez względu na to, czy wybierzesz się sam, czy z przewodnikiem, jest tu wiele do zrobienia i zobaczenia. W końcu w tym regionie nie ma jednego, ale trzy parki narodowe! Jest Gran Sasso, który zawiera wiele najwyższych szczytów w Apeninach, Park Narodowy Majella, inne dramatyczne pasmo górskie oraz Park Narodowy Abruzzo, który jest ważnym miejscem dla ochrony rodzimej flory i fauny, w tym niedźwiedzi , Wilki, kozice i dziki. W Abruzji znajdziesz wiele przykładowych wycieczek górskich i dolinnych, które są odpowiednie dla większości poziomów sprawności. Jest to jednak trudny region ze stromymi wzniesieniami i bardziej wymagającymi wędrówkami niż wędrówki łagodne.

Dramatyczne szczyty Gran Sasso stanowią największe wyzwanie dla miłośników gór w regionie. Jest to masywny masyw składający się z dwóch równoległych pasm górskich, które otaczają równinę Campo Imperatore i rozciągają się na 27 km na ponad 2000 m npm W parku narodowym znajduje się wiele szlaków turystycznych do odkrywania tego dramatycznego regionu.

W Abruzzo National Park możesz osiedlić się w centralnej wiosce Pescasseroli, aby malować na jednej ze ścieżek rozpoczynających się w tym centrum. Po opuszczeniu wioski turystycznej szybko znajdziesz się w pięknym krajobrazie Apeninów.

W paśmie górskim Maiella znajduje się około 500 km szlaków turystycznych. Tutaj możesz również zobaczyć malowidła jaskiniowe w Grotta Sant’Angelo i odkryć jedną z najgłębszych naturalnych jaskiń w Europie, która jest otwarta dla publiczności, Grotta del Cavallone. Możesz także wspiąć się na najwyższy szczyt masywu, Monte Amaro, który ma 2793 m wysokości.

W zróżnicowanym i dzikim regionie Abruzji jest wiele dramatycznych krajobrazów. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą aparat, aby uchwycić wspaniałe i zapierające dech w piersiach widoki, które masz z góry w górach, i oczywiście zawsze wyposaż się w odpowiedni sprzęt i dobrą mapę – jak to często bywa we Włoszech, znaki mogą być niekompletnym Pominięcie reklamy może być łatwe. To powiedziawszy, nawet jeśli od czasu do czasu się zgubisz, nie będziesz miał nic przeciwko, jeśli otoczy Cię takie naturalne piękno.