Jeśli istnieje coś takiego jak magia, z pewnością można je znaleźć podczas spektakularnego testu wędrówki po rzece Rogue River w południowym Oregonie. Wędrowcy z całego świata doświadczają tej chronionej ścieżki … a jednak rzadko zobaczysz po drodze kolejną grupę turystów … prawdziwa magia. Ta umiarkowana wędrówka jest wyjątkowa, ponieważ podczas czterodniowego doświadczenia możesz spędzić noc w dzikich domkach nad rzeką. Pokoje są dwuosobowe. z gorącymi prysznicami i prawdziwymi łóżkami. Znakomita rodzinna kuchnia to znak rozpoznawczy każdego z domków.

Nagrodzony przez sprawdzonego dostawcę Rogue River, oferuje alternatywny widok na dziki i malowniczy Kanion Rogue River. Trekking z przewodnikiem po Rogue River Trail. Masz to, co najlepsze z obu światów: wędrówkę przez jeden z najpiękniejszych wąwozów rzecznych w kraju i wygodę domków na pustyni każdej nocy. Outfitter pakuje ciężki sprzęt do tratwy rzecznej, codziennie oferuje wspaniały rzeczny lunch oraz przewodnika pieszego, aby zapewnić grupie bezpieczeństwo. Wszystko, czego potrzebujesz, to plecak, aparat i butelka wody.

Szlak Rogue Canyon Trail oferuje wspaniałe wrażenia widokowe, gdy trasa wiedzie przez „zaczarowane lasy”, otwarte łąki z polnymi kwiatami i spektakularne punkty widokowe wzdłuż skalistych klifów. W kanionie można spotkać niedźwiedzia czarnego, rybołowa, bielika i jelenia. Dziki i malowniczy odcinek Rogue był jednym z pierwszych przełomów rzecznych, które zostały objęte ochroną na mocy krajowego prawa dotyczącego dzikich i malowniczych rzek. Dlatego obecnie liczba gości, którzy mogą codziennie podróżować przez kanion, aby chronić ten naturalny skarb Oregonu, jest ograniczona.

Szlak jest dobrze utrzymany iw dobrym stanie w miesiącach wiosennych i wczesnym latem. Wysokość szlaku jest mniejsza niż 1000 stóp. Nuty są ogólnie łagodne. Pierwszego i ostatniego dnia 4-dniowej wędrówki znajdziesz bardziej strome obszary z serią serpentyn. W połowie wędrówki znaczna część szlaku jest płaska lub prawie płaska. Niewielka część szlaku jest wycięta w skaliste klify z odsłoniętymi zboczami. Szlak biegnie wzdłuż rzeki, czasem w pobliżu rzeki, czasem wyżej w kanionie. Średni dystans pokonywany dziennie wynosi 10 mil, a drugi dzień to najdłuższa wędrówka, około 15 mil. Dzienny dystans to umiarkowany spacer dla osoby w dobrej kondycji fizycznej, zapewniający odpowiednią ilość czasu w ciągu dnia na obejrzenie okolicy, zrobienie zdjęć niesamowitego krajobrazu i zjedzenie spokojnego lunchu nad rzeką.

Twoja historyczna wędrówka zaczyna się w Grave Creek … początek dzikiego i malowniczego odcinka słynnej rzeki Rogue. Pierwsze pięć mil szlaku jest dość kamieniste … więc noś odpowiednie buty do chodzenia. Kończysz pierwszy dzień w Black Bar Lodge … prawie 10-kilometrowa wędrówka.

Drugiego dnia zobaczysz wspaniały widok na bystrza rzeki i natkniesz się na kilka historycznych miejsc. Pod koniec 15-kilometrowej wędrówki tego dnia znajdziesz piękne Ranczo Rogue River. Zwiedzający mogą pospacerować po zadbanym terenie rancza i obejrzeć muzeum (uwaga: ranczo zostało zamknięte latem 2007 r., Ale ma zostać ponownie otwarte w 2008 r.). Nieco ponad milę od rancza znajduje się Marial Lodge, w którym można odpocząć i zrelaksować się na wieczór.

Trzeci dzień oferuje bardziej spektakularny widok na rzekę … ze słynnym widokiem na kanion Mule Creek i piękne wodospady Stair Creek. Przeżyj wszystko tego dnia podczas chłodnego spaceru po „Magicznym Lesie”, a nawet wypróbuj zjeżdżalnię Tate Creek. Tego dnia przejdziesz około 8 mil i zakończysz podróż w Clay Hill Lodge, otoczonym pięknymi widokami na „spokojną wodę” Tacoma.

Twój czwarty dzień wędrówki jest krótki, ale obejmuje najbardziej stromą część podejścia z wieloma serpentynami. Noś długie spodnie, aby odeprzeć trujący dąb, który dominuje na skraju procesu. Dojdziesz do punktu wyjścia wczesnym popołudniem (Foster Bar). Jeśli podróżujesz z dostawcą Rogue River, możesz cieszyć się 2,5-godzinną jazdą z powrotem do czekającego pojazdu w ośrodku Galice Resort.

Wskazówki: Jeśli nie masz butów trailowych, weź pod uwagę następujące specyfikacje: Kup buty na długo przed podróżą. Noś je tak często, jak to możliwe, aby je złamać. Ważne jest dobre trzymanie kostki. Praktyczną sztuczką zapewniającą komfort stopom jest noszenie zapasowego kompletu skarpet w plecaku. Odzież powinna być luźna i pozwalać na pełny ruch.