Jeśli szukasz darmowych sposobów na zwiększenie ruchu na blogach i ruch w mediach społecznościowych, przeczytaj to.

Ponieważ coraz więcej użytkowników na całym świecie korzysta z mediów społecznościowych, wielu marketerów i firm (takich jak McDonald’s) korzysta z Facebooka, aby zmaksymalizować swój potencjał. Korzystając z mediów społecznościowych za darmo, aby zwiększyć ruch na blogach, możesz zaoszczędzić na kosztach reklamy, zwirtualizować ruch dla większej liczby odwiedzających, zdobyć świadomość, zdobyć więcej przyjaciół, zarobić więcej pieniędzy, stać się sławnym i wiele innych.

Ponadto jest to prawdziwy powód, dla którego chcesz korzystać z mediów społecznościowych w celu zwiększenia ruchu na blogu.

Google umiera! Tak, to prawda. Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, już nadrabiają zaległości w Google pod względem najczęściej odwiedzanych stron. W nadchodzących latach lub miesiącach Facebook będzie lepszy od Google, jeśli Google nic z tym nie zrobi.

Pokazuje to jednak, że serwis społecznościowy staje się coraz bardziej popularny i jest najgorętszą treścią w Internecie. Po tylu analizach i gromadzeniu danych większość webmasterów zajmujących się marketingiem online korzysta ze stron społecznościowych w swoich witrynach i firmach. Nawet McDonald korzysta z serwisów społecznościowych (i medialnych), choć wiesz, że już odniosły duży sukces.

Korzystanie z mediów społecznościowych w celu zwiększenia ruchu danych

Zacznijmy od podstaw. Facebook to najprostszy sposób, aby zachęcić kogoś do odwiedzenia Twojej witryny, publikując aktualizacje statusu na ścianie. Możesz opublikować adres URL swojego bloga, jeśli chcesz zwiększyć ruch na blogu lub zwykłą stronę internetową.

Ale są tylko wśród twoich przyjaciół i kontaktów. Już nie. Aby dotrzeć do większej grupy odbiorców, możesz tworzyć strony i zapraszać znajomych do polubienia Twojej strony. Jednak na pewno przekonasz się, że niewielu się spodoba, ponieważ po prostu nie wiedzą, kim jesteś, lub jeśli nie zostaniesz rozpoznany, nikt nie będzie się starał polubić twoich stron.

Na szczęście istnieje odpowiedni sposób lub raczej strategia zwiększania ruchu. Jedną z możliwości jest tworzenie wydarzeń, takich jak wycieczki, public relations lub konkursy. Wymaga to jednak pewnych inwestycji i nie tego chcemy.

Lepszym i darmowym sposobem na zwiększenie ruchu za pośrednictwem mediów społecznościowych jest stworzenie strony z emocjami. Jak „Nie ratuj tych zwierząt”. Ten typ witryny pomoże zdobyć sympatię innych, a tym samym sprawi, że więcej osób polubi Twoją witrynę. Ale to nie znaczy, że musi to być zwierzę lub coś uratować. Upewnij się, że jest to związane z Twoją witryną lub produktami.

Na koniec pamiętaj, aby umieścić link do swojej witryny na swojej stronie, aby Twoi „fani” wiedzieli, co robić, gdy polubią Twoją stronę!