Gdziekolwiek się zwrócisz, ktoś radzi ci jak najlepiej wykorzystać swój plan rozwoju firmy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niestety nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać większości kibiców.

Czy masz kilku fanów na Facebooku? Czy twoje konto LinkedIn jest obciążone obserwatorami? Jeśli miałeś szczęście, aby zacząć korzystać z Twittera, pojechałeś na szczyt fali obserwujących.

Spójrzmy na inny problem …

Ilu tych obserwujących, których otrzymałeś, jest teraz zarejestrowanych na twojej liście mailingowej?

Jeśli masz tysiące obserwujących w swoich sieciach społecznościowych, to po co ci to? Istnieje możliwość, że bardzo niewielu naprawdę się z tobą zajmuje.

Najgorsze jest to, że jeśli napiszesz post, aby połączyć się z obserwującymi, nowy post na stronie społecznościowej zepchnie go w ciągu kilku minut po opublikowaniu.

Osoby, które subskrybują twoją listę

Natomiast osoby, które subskrybują Twoją listę w mediach społecznościowych, są zawsze dostępne do łatwego kontaktu za pośrednictwem spersonalizowanej wiadomości e-mail. Powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby korzystać z mediów społecznościowych jako sposobu na pozyskanie subskrybentów Twojej listy.

Nawet jeśli ciężko pracujesz, aby zaangażować się w media społecznościowe, konkurenci również próbują.

Wpis, nad którym tak ciężko pracowałeś, aby zrobić to dobrze i powiązany z dowolną siecią społecznościową, że inni użytkownicy i ich posty mogą przenieść Cię na dół strony.

Sieci społecznościowe mogą zbudować twoją listę

Wysyłanie wiadomości e-mail na listę to spersonalizowany kontakt z dala od milionów ludzi na Facebooku lub Twitterze. Miałeś okazję zaoferować cenne treści, eBook lub wideo, które osoby z Twojej listy mogą pobrać.

Wystarczyło podać adres e-mail, który doprowadził bezpośrednio do Twojej listy. Otrzymałeś również zgodę na edycję innych e-maili.

E-maile są intymne

Gdy wysyłasz wiadomość e-mail do kogoś z listy, powinieneś napisać ją tak, jakbyś do niej mówił.

Powitałeś ich po imieniu, a oni zapomną, że tysiące innych na twojej liście otrzymało tę samą wiadomość.

To nie jest tak, że szukają w mediach społecznościowych tego, o czym rozmawiają niezliczeni inni członkowie.

Twoja grupa docelowa jest zrelaksowana

Ci ludzie poszli za tobą według twojego wyboru i poznali cię, zaufali ci i czuli się zrelaksowani wokół ciebie.

Chociaż mogą podlegać lawinie postów, częściej zauważają i odpowiadają na ofertę bezpłatnego pobierania, którą możesz oglądać.

Lista budowy kopalni złota

Sieci społecznościowe mogą być kopalnią złota dla konstruktorów list, jeśli są właściwie używane. Powinieneś dyskretnie oferować link do strony docelowej, aby był łatwo dostępny bez rozpraszania uwagi.

Media społecznościowe służą do interakcji i cieszenia się kontaktami społecznościowymi. Dlatego aspekt biznesowy musi być subtelny.

Być aktywnym

Jeśli prowadzisz działalność w mediach społecznościowych, ludzie będą Cię często rozpoznawać i możesz oczywiście zaprosić ludzi do dołączenia do Twojej listy.

Twoja lista wzrośnie!