„Spędziłem miesiące planując wakacje od A do Z. Skąd mogłem wiedzieć, że skończy się to katastrofą z powodu trwającej tydzień burzy, która trzymała mnie, kiedy powinienem opalać się na słońcu i pływać w basenie by?!” “” powiedział jakiś zły patron ośrodka.

W przypadku hoteli, moteli, miejsc wakacyjnych i innych miejsc wypoczynku istnieje szereg ryzyk związanych z odpowiedzialnością. Rzeczywiście, lista możliwych zagrożeń jest długa, od obrażeń ciała spowodowanych złym oświetleniem lub konserwacją obiektu, zniszczeniem mienia spowodowanym zużyciem lub pleśnią, po opłacenie kosztów leczenia, po wypadki samochodowe z wynajętym i nie posiadanym przez pracowników.

Choć na dłuższą metę pogoda może być nieprzewidywalna, warunki klimatyczne odgrywają główną rolę w przyjmowaniu gości. Czy naprawdę istnieje ubezpieczenie od pogody na wakacje?

Czy tak jest? Jest to ubezpieczenie, które opłaca się, gdy pogoda nie sprzyja twoim interesom.

Ten rodzaj ochrony ubezpieczeniowej pomaga właścicielowi obiektów wypoczynkowych takich jak:

1. Ośrodki wypoczynkowe

2. Hotele

3. Motele

4. Pensjonaty

5. Centra kongresowe lub zjednoczenia

Kiedy pogoda zagraża firmie hotelarskiej, takiej jak ta powyżej, ubezpieczający mają zapewnione absolutne minimum, aby zrekompensować płacącym gościom. Ponadto towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje właścicielowi ośrodka nośnik reklamy, aby przyciągnąć klientów. Z obietnicą, że cała zapłata zostanie im zwrócona, wczasowicze zostaną przyciągnięci do nieruchomości na wypadek złej pogody i przyjemnych wakacji. Właściciele ośrodków wypoczynkowych lub hoteli często publikują zwroty gotówki lub kredytów lub zwroty środków na rozrywkę na wakacjach.

Co branża ubezpieczeniowa sądzi o złej pogodzie, która uzasadnia ubezpieczenie? Ochroną ubezpieczeniową objęte są warunki utrudniające chęć spędzenia urlopu na świeżym powietrzu, aw szczególności:

• Nadmierne opady deszczu

• Gęsta mgła

• Brak słońca

• Brak wystarczającej ilości śniegu na terenach narciarskich, które koncentrują się na jeździe na nartach

Ale nie wszystkie składki na ubezpieczenie od złej pogody są takie same. Wymagana ochrona ubezpieczeniowa i koszty ubezpieczenia zależą od zbadanych historycznych informacji klimatycznych, które odnoszą się do danego zdarzenia pogodowego. Kurorty, hotele, motele, zajazdy, centra kongresowe i tym podobne mogą wykupić ubezpieczenie od pogody na różne okresy w ciągu roku: na 24 godziny, weekend, długi weekend, cały tydzień lub cały sezon.

Szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że typowe pakiety wycieczek z ubezpieczeniem podróżnym mogą obejmować ubezpieczenie pogodowe na życzenie.