Jednym z najlepszych sposobów tworzenia wspomnień przez dzieci, rodziców i dziadków jest wspólna podróż. W większości miejsc na całym świecie istnieje kilka rodzin i kurortów. Istnieją również rejsy wielopokoleniowe. Jedynym problemem, jaki możesz mieć, jest przejrzenie pomysłów na wspaniałe rodzinne wakacje i uzgodnienie tylko jednego!

A co z nadmorskim kurortem? Wakacje na plaży są zwykle najbardziej popularne – szczególnie dla rodzin szukających ochrony przed zimniejszym klimatem. Podróżuj na Karaiby i zatrzymaj się w niedrogim hotelu na wyspie Grand Bahama lub Punta Cana na Dominikanie: dwa miejsca znane z miłych, niedrogich i przyjaznych rodzinom kurortów. Jeśli wolisz pozostać blisko Stanów Zjednoczonych, rozważ Captiva Island, Floryda. Istnieją niedrogie ośrodki, które oferują spacery, ogniska, baseny dla dzieci i wiele innych. Fale na plaży są stosunkowo bezpieczne i łagodne.

Mówiąc o Florydzie, żadne wspaniałe rodzinne wakacje nie są jak Disney. Disney World nie musi być tylko dla dzieci, jest też coś dla dorosłych w każdym wieku, w tym golf, spa, kurorty, sklepy itp. Istnieje również wiele innych parków na Środkowej Florydzie. Nie zapomnij Universal Studios, Sea World i Busch Gardens (w Tampie). Wakacje w Universal Studios są idealne dla rodzin, które chcą odwiedzić Harry Potter World.

Jeśli twoja rodzina chce spędzać czas na świeżym powietrzu, jeździć konno lub spacerować, wakacje na „ranczo” mogą być dla Ciebie idealne. Nie wszyscy też są na zachodzie. Istnieje Rocking Horse Ranch w Highland, NY i Westgate River Ranch w Lake Wales, Floryda.

Jeszcze więcej pomysłów na udane rodzinne wakacje

Jeśli szukasz widoków na góry i chcesz przez kilka dni być w odosobnieniu w górach, Park Narodowy Acadia (Maine), Las Narodowy Pisgah (Karolina Północna) i Sun Valley (Idaho) to świetne rodzinne wakacje w górach), Lake Tahoe (Kalifornia), Colorado Springs (CO), Pigeon Forge (TN) i Park City (UT).

Jednym ze sposobów na stworzenie niezliczonych wspomnień na rodzinne wakacje jest udanie się do miejsca, w którym jest wiele do zrobienia. Odwiedź duże miasto pełne parków, szlaków turystycznych, rodzinnych restauracji, zabytków i historycznych przygód. Waszyngton, Nowy Jork, Filadelfia i Nashville to dobre alternatywy.

W końcu zawsze trzeba wziąć pod uwagę rejsy. Twoje opcje rejsów nie ograniczają się do Karaibów. Możesz odkrywać Riwierę Meksykańską, Wyspy Hawajskie, Alaskę, Nową Anglię i Kanadę Wschodnią, Morze Śródziemne, Wyspy Brytyjskie, Amerykę Południową, Japonię i Chiny. Są też piękne rejsy po rzece. Niektóre wspaniałe rodzinne wakacje można spędzić na parowcu Missisipi.

Jakie rodzaje kodów kuponów online są dzisiaj dostępne? Zawsze znajdziesz oferty rejsów i rodzinnych pakietów wakacyjnych, kiedy robisz zakupy w firmach oferujących zniżki turystyczne. Możesz także użyć pomocnych narzędzi wyszukiwania, aby znaleźć i porównać ceny na wspaniałe rodzinne wakacje.