Podróże

Rzeczywistość Kilimandżaro

By 12 czerwca 2020 No Comments

Jeśli chcesz przeżyć przygodę swojego życia, musisz wspiąć się na Kilimandżaro. Jest to doświadczenie, które obudzi twoją duszę i umysł. Rzeczywistość od wycieczka Kilimandżaro na pierwszy rzut oka może wydawać się zniechęcające, ale przestrzeganie odpowiednich procedur sprawi, że ta przygoda będzie naprawdę niezapomniana.

Rzeczywistość jest taka, że ​​wędrówki po Kilimandżaro wymagają zaangażowania i determinacji. To nie jest niedzielna wędrówka po Magaliesburgu! Musisz upewnić się, że otrzymałeś odpowiednie szkolenie oraz że masz odpowiedni sprzęt i dokumentację. Po zarezerwowaniu wycieczki i uporządkowaniu wszystkich dokumentów (w tym wizy) możesz rozpocząć proces szkolenia.

Aby właściwie trenować dla Kilimandżaro, musisz wyposażyć się w kijki i odpowiednie buty turystyczne. Ważne jest również, aby ćwiczyć z plecakiem, który chcesz zabrać ze sobą. Gdy tylko zdobędziesz cały ważny sprzęt, możesz rozpocząć ćwiczenia związane z chodzeniem. Zacznij ostrożnie, wybierając łatwe ścieżki przyrodnicze i pamiętaj, że wędrówka po Kilimandżaro będzie procesem powolnym. Nie musisz naciskać na siebie pod względem prędkości. Gdy masz pewność, że możesz wędrować, możesz zaplanować wycieczkę całodniową i nocną na trudniejszych trasach. Gdy będziesz w stanie wędrować przez co najmniej 6 godzin bez tchu lub mdłości, możesz rozpocząć wędrówkę w Kilimandżaro. Wskazane jest, aby rozpocząć proces szkolenia na kilka miesięcy przed rozpoczęciem podróży, szczególnie jeśli nie jesteś doświadczonym wspinaczem. Pamiętaj, że każdy może wspiąć się na Kilimandżaro! To nie tylko dla doświadczonych lub super-fit.

Podczas wędrówki w góry są pewne przeszkody, które musisz pokonać. Obejmuje to pogodę i możliwe choroby wysokościowe. Kilimandżaro ma gęstszy śnieg w określonych porach roku, co utrudnia wspinanie się. Jeśli wędrujesz po Kilimandżaro po raz pierwszy, spróbuj wiosną, gdy jest najłagodniejsza pogoda. Choroba wysokościowa może dotknąć każdego, niezależnie od jego kondycji. Zwykle występuje na wysokości 2000 stóp nad poziomem morza. Niektóre z objawów, które mogą się pojawić, to ból głowy, zmęczenie, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowe i brak snu. Jeśli w Kilimandżaro wystąpi choroba wysokościowa, w zależności od nasilenia objawów, kontynuacja wspinaczki może być niemożliwa.