Kiedy zaczynasz w branży muzycznej, zwłaszcza jako wykonawca, trochę romantycznie jest grać w zadymionym klubie i używać brudnej szafy w szatni. Myślą, że w pewnym momencie uiścisz swoje opłaty, a potem z nostalgią spojrzysz na te prostsze czasy. Nie ma znaczenia, że ​​warunki pracy są niewygodne, a nawet niebezpieczne.

Warunki pracy w branży muzycznej są różne – od najnowocześniejszych sal koncertowych i studiów nagraniowych po obskurne piwnice i zrujnowane kluby. Jednak po zgłoszeniu się jako specjalista w branży, Ty i Twoje zdrowie jesteście chronieni przez normy OSHA. OSHA oznacza administrację bezpieczeństwa i higieny pracy i jest oddziałem rządu federalnego, który zapewnia bezpieczeństwo twoich warunków pracy.

Aby zapewnić bezpieczeństwo warunków pracy w branży muzycznej, musisz znać swoje prawa wynikające z OSHA. Oznacza to, że bez względu na to, gdzie grasz i za co otrzymujesz zapłatę, powinieneś mieć bezpieczne miejsce do zmiany i przechowywania sprzętu. Powinieneś mieć łatwy dostęp do wody pitnej i czystej toalety. Powinieneś robić rozsądne przerwy w godzinach pracy. Standard branżowy to zwykle dziewięćdziesiąt minut gry i piętnaście minut przerwy. Jeśli uważasz, że sprzęt lub infrastruktura jest niebezpieczna, powinieneś być w stanie zgłosić to swojemu kontaktowi w budynku bez obawy o naruszenie umowy.

Warunki pracy w branży muzycznej nie muszą być takie złe, jakimi są, tak długo jak każdy muzyk, od dziecka z pierwszym występem na żywo po doświadczonego wykonawcę, zespoły oczekują bezpiecznych i czystych warunków pracy, aby mogły produkować jak najlepsze możliwe Muzyka.