Zdolność ludzkiego umysłu może nam służyć poza naszą najdzikszą wyobraźnią. Ma nieograniczoną zdolność uczenia się; a przy odpowiedniej pielęgnacji sprzyja jasności myślenia, wydajności, a nawet długowieczności życia. Branie odpowiedzialności za pomyślne działanie twojego umysłu, a szczególnie stymulowanie go do uzyskania produktywnych rezultatów, może przynieść ogromne korzyści.

Łatwo jest nam rzutować nasze działania umysłowe na sprawy zewnętrzne, zamiast zaglądać do siebie i inteligentnie korzystać z naturalnych darów mózgu. Jednak introspekcja jest dokładnie tam, gdzie zaczyna się sukces i przetwarzane są skuteczne działania.

Kiedy zrozumiecie, że wyobraźnia, inspiracja, wiara, zmiana i samodyscyplina muszą mieć miejsce w umyśle, i zaczniecie wprowadzać potężne spostrzeżenia i techniki w celu ustrukturyzowania procesu, potencjalne wyniki mogą być niezwykłe.

Przejęcie kontroli nad swoimi zdolnościami intelektualnymi i optymalne ich promowanie jest ważnym krokiem w osiąganiu ważnych celów. Na przykład nauczysz się przezwyciężyć wątpliwości, zaburzenia psychiczne, tolerancję, opór i inne samoograniczające się przeszkody, które mogą podważać, rozpraszać i sabotować twój rozwój osobisty i działania na rzecz zaplanowanego sukcesu.

Ostrożnie zastanów się, jak rozpocząć wdrażanie niektórych lub wszystkich następujących 9 kluczowych kroków w celu pomyślnego sposobu myślenia, aby uzyskać więcej jasności na temat tego, co dla Ciebie najważniejsze.. Gdy zrozumiesz potencjalny wpływ tych punktów na twoje życie, z pewnością będziesz chciał włączyć je do swojego codziennego planu sukcesu.

1. Zrozum, że szczęście i sukces pochodzą od ciebie.

To świat w tobie stwarza warunki w twoim życiu. Aby zmienić się i rosnąć pozytywnie, naprawdę musisz zrozumieć, że sukces lub porażka są odzwierciedleniem twojego wewnętrznego świata. Innymi słowy, to, co ujawniasz na zewnątrz, zależy od twoich wewnętrznych myśli i przekonań oraz od tego, jak zdecydujesz się przetworzyć i odpowiedzieć na te elementy. Po zrozumieniu i aktywnym rozwiązaniu problemu sukces może wzajemnie wspierać się wewnętrznie i przyczyniać się do osobistego szczęścia i życia, którego pragniesz.

2. Umysł ma ogromne pragnienie bycia pozytywnie stymulowanym i doświadczania poczucia sukcesu.

Ta część ciebie, która odczuwa, dostrzega i uzasadnia pragnienie twojego wkładu i kontynuacji. Innymi słowy, twój mózg jest zaprojektowany do rozwiązywania problemów i pomagania ci w osiągnięciu wyznaczonych celów. Wyobraź sobie swój umysł jako czysty stół, w którym masz okazję go pielęgnować i wzmacniać tylko za pomocą najzdrowszych myśli, przekonań i intencji. Myśli, które zdecydujesz się przyczynić do pożądanego wyniku, mierzą uzyskane wyniki.

3. Wybór myśli i przekonań kształtuje twoje życie.

Cokolwiek myślisz i wierzysz, angażujesz się w swoje życie. Pozytywne myślenie i uczciwe działanie wyraźnie dają możliwość uzyskania bardziej pozytywnych rezultatów. Podobnie negatywne, ograniczające lub pokonujące myśli stwarzają prawdopodobieństwo negatywnych rezultatów. Czy słyszałeś, jak inni wyjaśniają, że powinieneś uważać na to, co chcesz (powiedzieć lub pomyśleć), ponieważ możesz to osiągnąć bardzo dobrze? W tych słowach jest prawda i może ona działać na korzyść ciebie lub przeciw tobie. Sposób, w jaki się interpretujesz lub wyjaśniasz, ma kluczowe znaczenie dla ustalenia, kim jesteś jako osoba i jakie wyniki osiągniesz.

4. Decyzje, środki i wyniki są Twoim obowiązkiem.

Aby żyć zorientowanym na cele, zrównoważonym i satysfakcjonującym życiem, należy wziąć 100% odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Obejmuje to, co myślisz, jakie masz przekonania, jakie podejmujesz decyzje, jakie działania podejmujesz i jakie wyniki możesz uzyskać z tych działań. Jest tylko jedna osoba odpowiedzialna za jakość twojego życia. Tą osobą jesteś ty. Biorąc pełną odpowiedzialność za swoje decyzje, działania i wyniki, twoje podejście jest optymalizowane dla każdej firmy pod kątem potencjału bardziej pozytywnego wyniku.

5. Umysł cały czas koncentruje się na jednej myśli – używaj jej mądrze.

Jeśli zaakceptujesz, że umysł zawiera w danym momencie jedną myśl, wydaje się korzystne, że każda myśl jest naprawdę konstruktywna i przyczynia się do twojego życia. Być może nie byłoby to w 100 procentach realistyczne, ale praca nad bardziej efektywnym wyborem myśli jest z pewnością lepszą alternatywą niż życie z ograniczającymi się lub wyniszczającymi myślami.

Naucz się szybko zamieniać negatywne myśli na pozytywne, produktywne lub inspirujące. Konsekwencja wymaga praktyki. Przekonasz się jednak, że rozwijając ten wgląd i nawyk trzymania się cennych, energetyzujących myśli, negatywne myśli są hamowane i ostatecznie tracą swoją siłę.

6. Wiedz, że twoje wzorce myślowe są nawykami i niektóre nawyki wymagają zmiany.

Jak większość nawyków, możesz zmienić swoje wzorce myślenia. Obejmuje to, o czym myślisz i jak najlepiej wykorzystać swoją energię mentalną. Często poddajemy się myślom, które nie oferują dużej wartości. Łatwo jest trzymać się tych samych myśli i przekonań, wypowiadać te same słowa i powtarzać te same rzeczy. Taki wzór może stłumić kreatywność, naukę i szanse na bardziej interesujące i pełne przygód życie. Naucz się rozpoznawać wzorce myślowe i rozpoznawać, gdzie lub czy potrzebne są zmiany. Musisz jednak zachować ostrożność podczas wprowadzania zmian, ponieważ znane wzorce (nawyki), które nie służą ci dobrze, są głęboko zakorzenione, a nowe wzorce myślenia wymagają czasu.

7. Obraz siebie należy kultywować.

Każdy z nas ma własne umiejętności, mocne strony, style uczenia się i cechy osobowości. Gdy poruszasz się w swoim codziennym życiu, twój wizerunek własny może wspierać lub sabotować twoje wysiłki. Może to oznaczać różnicę między uczuciem inspiracji, robieniem czegoś, a apatią i stagnacją. Natychmiastowym sposobem rozwiązania tego problemu jest zapisanie własnych wyobrażeń o sobie. Czy te obrazy pasują do tego, czego naprawdę chcesz dla swojego życia? Jeśli tak, to świetnie. Utrzymaj i wspieraj się dalej. Jeśli jednak, po uczciwej samoocenie, uważasz, że zmiana jest konieczna, aby dopasować się do pożądanego obrazu siebie, dowiedz się, która zmiana jest konieczna i zobowiązaj się do tego.

8. Cele wymagają wiary, zaangażowania i wytrwałości.

Po ustaleniu, czego chcesz, mając na uwadze wynik końcowy, ustal zarówno krótko-, jak i długoterminowe cele, które są opłacalne, osiągalne, krystalicznie czyste i mierzalne. Dowiedz się, dlaczego te cele są dla Ciebie ważne i co inspiruje Cię do ich osiągnięcia. Następnie odważ swoje cele w określonych ramach czasowych. Nie pozwól, by strach, fałszywe początki, przeciwności losu lub inni ludzie cię wykoleili. Wiara w wynik określa wynik. Wiedz, że zasługujesz na to, czego chcesz i że osiągniesz swój cel. Trzymaj się swojej wizji i skup się.

9. Podświadomość jest kluczem do twojego sukcesu.

Aby naprawdę dokonać wartościowej i długoterminowej zmiany, aby osiągnąć to, co dla ciebie najważniejsze, twoje pozytywne myśli muszą dotrzeć do podświadomości. Mówi się, że do 90 procent zachowania i przekonań jest wynikiem tego, co akceptuje podświadomość. Wykazano, że jeśli poważnie ćwiczysz dostarczanie umysłowi wybranych informacji przez co najmniej 20 do 30 kolejnych dni, masz wielką szansę wpłynąć na podświadomość w celu pozytywnej zmiany.

Zamiast pozwalać swojemu otoczeniu kontrolować twoje życie, będziesz zaskoczony, jak twój podświadomy umysł może cię energetyzować i wspierać, gdy uczysz się go konsultować i utrzymywać dzięki informacjom, które najlepiej ci służą.