Rozwój osobisty

Okrągłe wzorce w inwestycjach typu venture capital i aniołach: ciekawe trendy i wskazówki

By 24 czerwca 2020 No Comments

1. W ciągu ostatniej dekady wielkość rund początkowych uległa stagnacji, a liczba transakcji zmalała. Dla niedoświadczonego oka wydaje się, że konkurencja o kapitał zalążkowy jest większa. Jednak pod powierzchnią startupów recykling doświadczenia założycieli. Powodem spadku liczby umów jest to, że zespoły są lepiej przygotowane, bardziej doświadczone finansowo, mają dostęp do tańszego wsparcia, tracą mniej czasu i zasobów, korzystają z innych form finansowania PRZED rundami startowymi i wcześniej podejmują decyzje wydostać się – na etapie przed siewem. (Założyciele zbadają nowe możliwości).

Zespoły założycieli są poddawane recyklingowi

2. Więcej firm poszukujących rund początkowych ma już sprzedaż, wyrażanie zainteresowania i jakąś formę walidacji rynku w wyniku gospodarki o obiegu zamkniętym w przedsiębiorczości. Firmy poszukujące pocisków do nasion są bardziej zaawansowane niż 10 lat temu. Założyciele wykorzystują inne sposoby uzyskania finansowania (tak jak powinni! Ponieważ finansowanie zalążkowe jest bardzo drogie!) ORAZ również wykorzystują doświadczenia związane z zakładaniem, współzałożeniem, doradztwem i / lub wczesnymi pracownikami w poprzednich firmach. Tworzy to gospodarkę o obiegu zamkniętym opartą na doświadczeniu przedsiębiorczym. Nie tylko seryjni przedsiębiorcy, ale duża grupa ludzi, którzy doświadczyli rozwoju startupów (nieudane, udane i wszystko pomiędzy, w tak wielu rolach!).

Dawcy są poddawani recyklingowi

3. W każdą rundę wchodzi więcej inwestorów, a rundy początkowe stały się bardziej oparte na współpracy. Coraz więcej małych funduszy, aniołów i grup aniołów inwestuje razem. Oznacza to, że więcej transakcji oceniania wzroku (DOBRY), ale pojawiają się złe oferty, ponieważ wpływ każdej transakcji w całym portfolio jest mniejszy, a FOMO (strach przed utratą) może uzyskać ten podpis! Pomyśl o Theranos (ouch).

WSKAZÓWKA: Nikt nie mówi o mentalności stada i będzie kilka lekcji do nauczenia się w przyszłości. Ze względu na cykliczny i recyklingowy charakter finansowania, wcześni inwestorzy mogą skanować firmy z mniejszymi kwotami na wczesnym etapie. Jeśli chcesz grać w przyszłych rundach, musisz zacząć wcześnie i od innych: pay-to-play.

Recykling założycieli i darczyńców zmienia również wyniki:

4. Wyniki są również poddawane recyklingowi! Firmy są nabywane, wprowadzane na giełdę, dzielone na części, odsprzedawane, sprywatyzowane, ponownie publikowane i istnieje wiele nowych możliwości wyjścia. W rzeczywistości jest to obszar dojrzały do ​​interferencji. Witamy w świecie punktów recyklingu.

A proces finansowania stał się bardziej interesujący i złożony.

5. Ponieważ zarówno przedsiębiorcy, jak i finansiści czują się bardziej komfortowo w wielu opcjach finansowania dla startupów lub dorosłych, pojawiają się nowe opcje finansowania: Lepsza wiedza na temat finansowania społecznościowego, kryptowalut, hybryd (sejfów / obligacji zamiennych) i rodzajów SFI (możemy nazwać) tymi specjalnymi Instrumenty finansowe?). Kredytodawcami są mechanizmy kredytowe SPV, SPE i SVI. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jakie nowe możliwości z tego wynikną.

Cały ten recykling i ponowne użycie wpływa na zwrot z inwestycji i rynki kapitałowe

6. Cykle są dłuższe: Wspinaczka na większą górę zajmuje więcej czasu, zwłaszcza jeśli na drodze były quasi-wyjścia, punkty obrotu i coraz więcej okrążeń. Wpływa to na sposób, w jaki negocjujemy finansowanie firmy, ponieważ na końcu tunelu jest światło, ale tunel staje się znacznie dłuższy. Połącz to z niepewnością dotyczącą sposobu wyjścia inwestorów. Znowu jest to obszar, który jest dojrzały do ​​usterki i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć nowe opcje. Przy dłuższych cyklach spada zwrot z inwestycji, co zmusza firmy do szukania nowych i destrukcyjnych sposobów na zadowolenie inwestorów i NOWYCH inwestorów, którzy są uważani za bardziej niechętnych ryzyku i ryzykownych, ale w rzeczywistości bezwzględnych.

Dłuższe drogi wymagają więcej zasobów.

Podaż kapitału nie występuje jednak w próżni

7. Rynki publiczne kurczą się, a inwestorzy – zwłaszcza inwestorzy instytucjonalni – poruszają się po rollercoasterze politycznego szaleństwa. Analfabetyzm finansowy i gospodarczy, który wynika głównie z zaskakującego zainteresowania ochroną granic jako zdrowej gospodarki światowej, przenika arenę polityczną, na której decyzje są bezwzględne, a menedżerowie finansowi skupiają się na zmniejszaniu głupich (świszczących) ryzyk zamiast na nowym dobrobycie tworzyć i wspierać.

Ogólnie rzecz biorąc, połączenie zdrowego talentu, recyklingu kapitału i technologii napędza gospodarkę pomimo błędów politycznych.

Sygnały są jasne dla inwestorów: Zacznij wcześnie, wspieraj wiele startupów, ucz się i współpracuj.

Dla przedsiębiorców sygnały oznaczają: użyj wielu form finansowania, użyj dynamicznego finansowania, poproś inwestorów o wsparcie (nie tylko pieniądze) i utwórz dynamiczne zespoły.

Aha, a dla właścicieli małych firm, którzy myślą, że „małe jest piękne”, mój słynny cytat 100% z 1 to więcej niż kiedykolwiek 1, ale 1% z 1000 to więcej niż kiedykolwiek. Stań w szeregu, zostaw iluzję „bezpiecznego” za sobą i zastosuj postawę „wzrostu”. Kiedy przestajemy rosnąć, zaczynamy umierać. Małe jest piękne, po prostu nie jest zrównoważone.

Zagadka staje się coraz bardziej złożona dla agencji rządowych i agencji rozwoju biznesu … bądź na bieżąco!

Naprawdę nie wiemy, co robimy, ale robimy to!