Żadnego gadania o buszu, żadnego tańca na ten temat. Oto zawartość pieniędzy: nuda to zestaw min. Dzięki niewielkiemu dostosowaniu tolerancji na nudę, wizji tego, co cię ekscytuje / interesuje i co cenisz, a także dzięki kilku prostym środkom zapobiegawczym i nawykom, każdy może odeprzeć przerażającą klątwę nudy.

Nudę definiuje się jako: „stan emocjonalny, który występuje w okresach braku aktywności lub gdy jednostki nie są zainteresowane przedstawionymi im czynnościami”.

Moje pytanie brzmi: w jaki sposób możemy zasadniczo zapewnić, że nuda nie będzie już częścią naszego doświadczenia? Nie mówię o mniejszej nudzie, mówię o praktycznie żadnej nudzie.

Wydaje się to trudne, jeśli stoisz w kolejce do banku, w gabinecie lekarskim lub w korku. Ale jest to bardziej możliwe niż możliwe!

Tutaj podzielę nudę na 5 składników. Po zastosowaniu mogą sprawić, że prawie każda sytuacja życiowa będzie nie tylko znośna, ale także przyjemna i przydatna dla rozwoju osobistego:

1) Zrozum, co cenisz i co Cię niepokoi –

Nuda oznacza brak zaangażowania, brak przekonującego powodu do działania lub myślenia – sugeruje przekonanie, że jeśli świat nie nakarmi nas małą łyżeczką dla naszego mózgu, będziemy cierpieć z powodu nudy. Musisz zrozumieć, co naprawdę cię niepokoi. Chcesz dowiedzieć się czegoś o fizyce, ogrodnictwie i psychologii? Czy lubisz kontaktować się z nowymi ludźmi? Lubisz grać w szachy? Kluczem tutaj jest a) zrozumienie, czego możesz się nauczyć iw czym możesz się zanurzyć, oraz b) to, co lubisz robić – a następnie znaleźć sposoby, aby wprowadzić to w swoje życie. To może być plan na najprzyjemniejsze chwile w ciągu tygodnia. Aby przejść do następnego punktu, może to być również kwestia odniesienia tego, co robisz teraz, do tego, co cenisz w życiu.

2) Zmień perspektywę –

Wcześniej wspomnieliśmy, że jeśli świat jest zabawny dla naszych mózgów, myślenie, że będziemy się nudzić, jest nie do przystosowania. Dlaczego jest to źle dostosowane? Głównie dlatego, że jest źle. Dlaczego jest źle Ponieważ możemy zmienić naszą perspektywę. Zamiast nazywać sytuację nieciekawą, powinieneś dostosować swój umysł, aby dowiedzieć się, co jest interesujące, co jest interesujące i co MOŻESZ zrobić, aby jak najlepiej z niej skorzystać. Zawsze powinniśmy szukać sposobów, aby zmaksymalizować nasze chwile, znaleźć coś, co możemy z tego wyciągnąć – czy to ciepły kontakt międzyludzki, usuwanie starych numerów z telefonu, aktualizowanie kalendarza itp. Możemy coś zrobić, aby się nauczyć znaleźć coś wartego zrobienia i zaangażować nas. Co powiesz na wprowadzenie nowego przekonania, że ​​żyjemy w harmonii z tym, co cenimy w każdej sekundzie, a nie tylko wtedy, gdy świat zewnętrzny wydaje nam się dostarczać nam pięknych rzeczy, które możemy odkrywać naszymi umysłami. Utknąłeś w długiej kolejce? Co cenisz, po co żyjesz, co możesz zrobić w tej sytuacji? Spotkaj się z kimś, wizualizuj przyszłe zadanie … zawsze skupiamy się na Tobie!

3) Zmień język

Język ma ogromny wpływ na nasze perspektywy i sposób myślenia. Jedna rada, która może pomóc Ci od razu pozbyć się nudy, to natychmiastowe usunięcie słów „znudzony” lub „nudny” ze wspólnego słownika. Nie ma powodu, aby używać tych słów. Powiedzenie, że jesteś „znudzony” oznacza, że ​​nie masz ochoty zmienić swojej perspektywy i pozostać zaangażowanym / cieszyć się swoją sytuacją – wyciągnąć coś ze swojej sytuacji. Stwierdzenie, że coś lub ktoś jest „nudny”, oznacza, że ​​jest to wrodzona cecha tej osoby, miejsca lub rzeczy. To jest przeciwieństwo prawdy. Jeśli więc zmienisz postrzeganie swojego zainteresowania otoczeniem, możesz również zmienić swoje słownictwo, aby uczynić świat bardziej interesującym.

4) Zmień swoje ciało –

A co jeśli powiem ci, żebyś naśladował osobę „znudzoną” lub „niezainteresowaną”… czy byłbyś w stanie to zrobić bardzo łatwo? Być może upadłbyś trochę, gapiłbyś się w przestrzeń z półotwartym pokojem i wyglądałbyś na sfrustrowanego i niezadowolonego. Bam, wiesz, jak to wygląda. Jak wyglądasz, gdy się nudzisz? Założę się, że jest dokładnie tak, jak to opisałeś. Zmień nie tylko swoje wnętrze, ale także zewnętrzną stronę. Usiądź na ulicy, otwórz oczy, znajdź rzeczy, na które trzeba uważać i bądź entuzjastą. Jeśli tylko będziesz się poruszać i działać w ten sposób, zostaniesz wprowadzony w stan czujności i będziesz miał dostęp do zasobów czujności. W ten sposób Twoje ciało się porusza i czuje, kiedy jesteś naprawdę zaangażowany, dzięki czemu mózg łatwiej wprowadza Cię w ten stan.

5) bądź przygotowany –

Myślę, że będzie tu naprawdę fajnie. Nieuchronnie wejdziesz w sytuacje, w których liczba stymulujących / rozrywkowych działań, które oferuje środowisko, wydaje się minimalna. Może to być wykład, długa jazda itp. Podczas długich podróży samochodem lubię niektóre programy audio lub muzykę, która zmusza do myślenia. Do gabinetu lekarskiego lubię przynosić iPoda (znowu z programami audio) lub interesującą książkę, nad którą pracuję (zazwyczaj psychologia lub filozofia). Jeśli jest to spotkanie, na które nie spodziewasz się dużej produktywności, zaplanuj kilka kluczowych kwestii lub skoncentruj się na umówieniu się na spotkanie z kimś na spotkaniu, z którym chcesz porozmawiać itp.

Na koniec, jeśli kiedykolwiek poczujesz się znudzony, nagraj wydarzenie lub sytuację, kiedy wracasz do domu tej nocy i wykonaj powyższe kroki, aby zrozumieć, jak możesz zmienić sytuację, jeśli to zrobisz następnym razem w podobnej sytuacji są scenariusze.

Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi wskazówkami i unikaj nudy. Poważnie! Nie mogę obiecać Ci rady, abyś nigdy nie doświadczył samotności, smutku ani żalu – ale mogę powiedzieć, że jeśli będziesz trzymać się tych podstawowych idei, możesz uniknąć nudy jako doświadczenia.

Algorytm nudy wydaje się o wiele prostszy niż inne doświadczenia emocjonalne (zagłębienie się w nie teraz zajęłoby zbyt dużo czasu, haha, uwierz mi!). Nie patrzę na siebie inaczej niż większość innych i mogę ci powiedzieć, że tak naprawdę nie nudziłem się od około dwóch lat – odkąd to zrozumiałem.

Weź te pomysły i chodź z nimi, staraj się aktywnie radzić sobie ze swoim życiem i ideałami – a „nuda” nigdy więcej się nie powtórzy!