wprowadzenie

Indie to jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek. Rozwój przemysłowy jest podstawą każdego stanu. Kształtuje się duża liczba inwestycji zagranicznych firm. Niektóre firmy są obecne w Indiach i planują duże ekspansje w innych krajach, podczas gdy inne wchodzą na rynek indyjski jako nowi gracze.

rządy prowincjonalne

Rządy stanowe oferują nabywcom gruntów komercyjnych różnorodne zachęty, aby zainteresować ich życiem. Zachęty i promocje zaczynają się od rabatów na grunty komercyjne, podatki rządowe i korzyści infrastrukturalne. Firmy, które kupują grunty masowe i przestrzegają przyszłych planów ekspansji, mają przewagę nad innymi nabywcami pod względem obniżonej ceny nieruchomości. Niektóre rządy stanowe praktycznie konkurują, aby zwabić te lukratywne inwestycje do swoich krajów.

Kraj przemysłowy na otwartych rynkach

Zagraniczne firmy, które po raz pierwszy chcą założyć projekt przemysłowy w Indiach, zaczynają szukać tam powierzchni komercyjnych na otwartych rynkach. Niektóre z przeszkód, jakie napotykają, to brak wiedzy na temat lokalnych przepisów uprzemysłowionych, przejrzystość, wiarygodność i własność. Niektórym agentom nieruchomości brakuje podstawowych umiejętności pracy i strategii rozwoju przemysłowego. Utrudnia to identyfikację i nabywanie gruntów. Ceny sprzedaży powierzchni komercyjnych na wolnych rynkach nie pozostawiają nic do życzenia, co nie ma sensu dla kupujących. Powierzchnia handlowa może różnić się pod względem struktury cen i pobierać premię na podstawie dwóch głównych czynników, lokalizacji nieruchomości i dostępności opcji na tym rynku.

Przeniesienie własności

Identyfikacja i zakup witryny przemysłowej dla mega-projektu jest jej częścią, a przeniesienie własności do nowej nieruchomości jest krokiem wstecz. (Zwłaszcza jeśli ziemia jest kupowana na wolny rynek) Cudzoziemcy znajdują się w labiryncie zasad i przepisów, kiedy przenoszą własność i zaczynają. Koszt przekazania gruntu i rejestracji należy obliczyć, ponieważ przyczynia się to do nakładów inwestycyjnych.

wsparcie Broker

Ważne jest, aby zatrudnić kompetentnego brokera. Wszyscy brokerzy nie specjalizują się w nieruchomościach komercyjnych. Bardzo ważne jest, aby ocenić, którego przedstawiciela zatrudniasz. Powinien posiadać wiedzę specjalistyczną, która pomoże Ci na każdym etapie. Zanim wybierzesz brokera, powinieneś zebrać wystarczającą ilość informacji z własnych źródeł na temat lokalnych przepisów, struktur cenowych i praktyk. Twój broker powinien pasować do twoich wyników. Powinien wspierać cię w procedurze i pomóc w znalezieniu odpowiednich lokalizacji. Broker powinien być w stanie dostarczyć raport z analizy lokalnego sąsiedztwa ze szczegółowymi informacjami o każdej odwiedzonej lokalizacji.

Szybka wizyta w lokalnym urzędzie przekazania i rejestracji powinna dać lepszy wgląd w proces sprzedaży. Sprawdzanie wpisów w księdze wieczystej oraz statusu, własności itp. Można sprawdzić krzyżowo.