seo” data-max-rows=”2″>

Jako nastolatek masz do czynienia z wieloma odmianami. Presja społeczna i akademicka życia szkolnego, być może stres związany z porzuceniem jednej szkoły dla drugiej, przystosowaniem się, akceptacją i akceptacją, studiowaniem i satysfakcją rodziny z twoich postępów, są możliwymi stresorami.

Wtedy oczywiście mogą pojawić się stres domowy, problemy rodzinne, problemy z rodzeństwem i problemy osobiste, które często wiążą się z nastolatkiem. czuć się inaczej, czuć się niepewnie, porównywać się z innymi, bać się czegoś przegapić.

Dla wielu osób media społecznościowe są naturalną częścią ich życia, ponieważ regularnie generowane są statystyki dotyczące ich używania. Według analityków sprawdzamy nasze telefony co 12 minut i spędzamy średnio 3 godziny i 15 minut dziennie w Internecie, głównie na stronach Google i Facebook.

Chociaż połączenie ze światem zewnętrznym jest cenne, istnieją również niepokojące aspekty związane z Internetem, a zwłaszcza mediami społecznościowymi, które budzą obawy dotyczące jego wpływu na młodych ludzi.

Media społecznościowe mogą być siłą dobra lub zła. W każdym razie pokoje czatowe i fora mogą być doskonałym miejscem dla kogoś, kto czuje się samotny i bez przyjaciół i z którym nikt nie może rozmawiać o tym, jak się czuje. Szukanie otuchy i odpowiadanie na pytania osób mających podobne problemy może sprawić, że nastolatek poczuje się wyobcowany, odizolowany i samotny.

Może także pomóc nam dotrzeć do nieoczekiwanych odbiorców, dotrzeć do osób, których nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, a tym samym do ich przyjaciół. Mamy potencjał, aby rozmawiać z szeroką publicznością, społecznością podobnie myślących ludzi, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Istnieją jednak inne aspekty mediów społecznościowych, które nie są tak jasne. Zaleca się ostrożność. Życie w wirtualnym świecie, w którym stale sprawdzamy nasze telefony, może nas przekonać, że online to prawdziwy świat, w którym rzeczy, które widzimy i mówi się, są prawdą.

Dlatego jest to ważne;

– Ostrożnie wybierz, kogo chcesz śledzić i uświadom sobie, jaki może być ich program. Bądź świadomy niebezpieczeństwa, że ​​opieka nad kimś innym niż ten, za kogo się podaje, zachęca cię do robienia rzeczy, z którymi nie czujesz się komfortowo. Lub chcą zostać wpływowymi, kojarzą się z niektórymi produktami, stopniowo wprowadzają określone towary lub usługi i polecają je, rekrutują nowych obserwujących i zasadniczo prowadzą rozmowy handlowe. Cofnij się i zauważ, co się naprawdę dzieje.

– Pamiętaj, że to twój telefonmożesz wyjść, jeśli chcesz. Jeśli coś już ci nie odpowiada lub jesteś niezadowolony z tego, co widzisz regularnie, możesz to wyłączyć i zatrzymać. A kiedy pojawiają się posty, które ci się nie podobają, dręczą cię, negatywnie na ciebie wpływają lub nie jesteś pewien, czy możesz zaufać swojemu brzuchowi i go zablokować. To twoje urządzenie, twój strumień mediów. Zamknij drzwi i nie wpuszczaj ich.

– Ustaw limit czasu online. i wykorzystaj ten czas bardziej wydajnie. Tak, możesz postrzegać swoją rodzinę internetową jako prawdziwy, centralny element twojego życia, jako prawdziwe i wspierające relacje. Jest to jedyne miejsce, w którym możesz być sobą i musisz zachować to w swoim życiu, ale rzeczywiste relacje między ludźmi są również ważne. Wiele osób coraz częściej pracuje, kupuje i zarządza swoim życiem online, więc jest coraz mniej powodów, aby opuścić dom. Jednak relacje, które uczą się interakcji z innymi, rozwijają umiejętności społeczne, rozumieją siebie lepiej, wymagają pewnego odwrócenia się od urządzeń i osobistej komunikacji.

– Poznawaj innych osobiście i doświadczcie spontaniczności i różnorodności życia. Zintegruj rozwój osobisty i wzrost, akceptując, że czasami rzeczy nie idą tak dobrze. Możesz popełniać błędy, odrzucać, wyglądać głupio. Jest w porządku, część życia i ważny sposób na rozwój i dojrzewanie jako osoba.

– wziąć odpowiedzialność i nie rozpowszechniaj negatywnych informacji i plotek w swoim kanale społecznościowym. Zobowiązaj się do rozpowszechniania tylko dobrych wiadomości. Może ci się wydawać, że jedna osoba nie może wiele zrobić, ale jeśli każdy z nas zajmie stanowisko, możemy rozproszyć promienie słońca w naszym małym zakątku świata. Bądź osobą, która podziela pozytywność, dobre wyniki i szczęście. Wpływaj na swój kanał mediów społecznościowych, swój świat, odbiorców, być może w niewielki sposób.

– Opuść strefę komfortu. Dołącz do klasy, siłowni lub grupy. Odwiedzaj regularnie te same miejsca, a przekonasz się, że spotykasz te same osoby. Przyzwyczaj się do ciężkiego wysiłku, mądrzejszego ubierania się i konieczności szybkiego stawania się – kolejny zestaw umiejętności wymaganych we współczesnym życiu offline. Podejmij wyzwanie każdego dnia.

W ten sam sposób, w jaki znalazłeś swoje miejsce i zostałeś zaakceptowany przez Internet, powinieneś również pamiętać, aby zachować tymczasowy palec u nogi w świecie offline i poznać wiele osób, które podzielają twoje obawy i niepewności. Zobacz, jak inni zachowują się razem, wybierz kilka wskazówek i wskazówek, naucz się różnych sposobów przyczyniania się do konwersacji, doskonalenia swoich umiejętności społecznych i wypracowania bardziej pewnego podejścia do każdej dziedziny życia.