Dla wielu ludzi media społecznościowe są tak samo częścią ich życia, jak oddychanie. Jeśli jest to duża część życia danej osoby, może ona mieć wiele różnych kont online.

Możesz użyć tych kont, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną. Mogą także zobaczyć, co ci ludzie zrobili ze swoim życiem.

Wszystko tam jest

Nawet jeśli twoi przyjaciele i rodzina są rozproszeni na wiele kont, nie zajmie dużo czasu i wysiłku, aby być na bieżąco z tym, co zrobili. Gdybyś musiał skontaktować się z każdą osobą indywidualnie, zajęłoby to znacznie więcej czasu i wymagałoby znacznie więcej wysiłku.

Niektóre z tych osób mogą nawet nie mieszkać w tym samym kraju co oni, nie mówiąc już o tym samym obszarze. Nie będzie to jednak miało znaczenia, ponieważ nadal będziesz mógł z nimi porozmawiać i zobaczyć, co zrobili.

Zwiększenie

Rozmowy online z przyjaciółmi i rodziną mogą mieć pozytywny wpływ na twoje samopoczucie i prowadzić do poprawy jego samopoczucia. Więc jeśli masz momenty, kiedy czujesz się odcięty od innych, możesz coś z tym zrobić.

To, co może poprawić ich nastrój, to udostępnianie czegoś, co inni lubią i komentują. Może to być twój wizerunek lub coś, co i tak nie jest z nimi związane.

Wydarzenie

Dzięki mediom społecznościowym zorganizowanie wieczoru lub zjazdu może być znacznie łatwiejsze. Możesz zaprosić każdego, kogo chcesz zaprosić bez konieczności wysyłania indywidualnych zaproszeń do wszystkich.

Inną częścią jest to, że innej osobie łatwo jest również powiadomić ją, czy może to zrobić lub jeśli nie są zainteresowani. Same przykłady wyjaśniają, że posiadanie tylko jednego konta online może być wielką zaletą.

neutralny

Niemniej jednak nie byłoby trafne stwierdzenie, że media społecznościowe mają tylko jedną stronę lub mają pozytywny wpływ na ludzkość. Są ludzie, którzy uważają, że ogólnie jest dobry, podczas gdy inni uważają, że wyrządził więcej szkody niż pożytku.

Być może najlepszym sposobem spojrzenia na media społecznościowe jest stwierdzenie, że sposób ich użycia określa, czy są one „dobre”; lub & # 39; bad & # 39; jest. Nie różni się to od tego, jak nóż może być używany do krojenia żywności lub powodowania uszkodzeń.

Druga strona

W ten sam sposób, w jaki ktoś może uzależnić się od alkoholu, narkotyków, jedzenia lub ćwiczeń fizycznych – prawie wszystko – może zakochać się w mediach społecznościowych. Z powodu chemikaliów, które są w nich wyzwalane, gdy go używają, mogą mieć silną potrzebę jego używania.

Nie jest to jednak przypadek, ponieważ aplikacja społecznościowa, z którą się wiążą, mogła zostać do tego opracowana. Aplikacja, z której korzystają, została opracowana nie tylko przez inżynierów. Zaangażowani zostaną także eksperci od mózgu.

rozpraszać

Tutaj może również odgrywać rolę to, że trudno jest czuć się dobrze, co może oznaczać, że jesteś bardziej podatny na wciągnięcie w łatwy cel.

Tak czy inaczej, jeśli uzależnisz się, może to mieć negatywny wpływ na inne dziedziny twojego życia. Na przykład czas spędzany w Internecie można spędzić na kontaktach z prawdziwymi ludźmi i pracy nad czymś, co poprawi ich życie.

Coś jeszcze

Jeśli spędzasz dużo czasu na sobie i dużo się dzielisz, reakcja twoich przyjaciół i rodziny na to, co udostępniasz, może determinować twoje samopoczucie. Po udostępnieniu czegoś mogą odczuwać lęk, a to może się zmienić, gdy tylko pojawią się „polubienia” i komentarze.

Bez tych pozytywnych opinii innych mogą czuć, że nie istnieją. Będziesz jak dziecko, które potrzebuje twoich opiekunów, abyś był stale czujny, w przeciwnym razie będzie to niewidoczne.

Dwie części

Jeśli nie otrzymają oczekiwanej informacji zwrotnej, mogą osiągnąć najniższy poziom. Kiedy oddadzą swoją moc, inni ludzie będą kontrolować swój wewnętrzny świat.

Jednak jeśli ktoś doświadcza życia w ten sposób, może to pokazać, że na początku brakuje mu silnego poczucia siebie. Gdyby tak się stało, nie potrzebowaliby tyle aprobaty ze strony innych.

wniosek

Bardzo prostym sposobem spojrzenia na media społecznościowe byłoby stwierdzenie, że może przyciągać i usuwać kogoś z rzeczy, które są naprawdę ważne. Jeśli zostanie zastosowany we właściwym czasie i we właściwym czasie, może być w porządku, ale jeśli nie jest, może powodować wiele różnych problemów.

â € ‹

Jednym ze sposobów, aby ktoś zorientował się, jak to wpływa na ich życie, jest zastanowienie się, czy spowoduje to zaniedbanie pewnych obszarów życia. Jeśli tak, to nie muszą się wstydzić ani obwiniać. Mogą pomyśleć o tym, co zamiast tego zrobić i podjąć działania.