Dzisiaj pomyślałem o tym, co powinno znaleźć się na liście kontrolnej sprzętu turystycznego dla początkujących turystów.

Mając to na uwadze, stworzyłem następującą listę jako ogólny przewodnik po tym, co powinieneś kupić, przygotowując sprzęt turystyczny na jednodniową wędrówkę.

Spodnie turystyczne lub spodenki turystyczne

Niezbędne są odpowiednie spodnie turystyczne. Wodoodporność to zawsze dobry pomysł. Lubię te z otworami wentylacyjnymi, które można otworzyć, aby umożliwić krążenie większej ilości powietrza i utrzymać suche nogi, ponieważ pot może spływać ze skóry. Lubię też spodnie trekkingowe ze zdejmowanymi spodniami, dzięki czemu można je z łatwością wykorzystać jako szorty.

Polar turystyczny

Konieczność w niższych temperaturach. Dobry polar turystyczny zapewnia ciepło i suchość pod odpowiednią wodoodporną kurtką turystyczną.

warstwa podstawowa

Musisz upewnić się, że masz odpowiednie warstwy podstawowe. Pierwsza warstwa bazowa znajduje się obok skóry. Podobnie jak w przypadku spodni turystycznych, potrzebujesz oddychalności, aby odprowadzać pot. Im jest zimniej, tym więcej warstw potrzebujesz. Zawsze dobrze jest wziąć dodatkowy jeden lub dwa na wszelki wypadek.

Stuptuty

Kiedy przedzierasz się przez bagno, wodę, śnieg itp. Stuptuty są bardzo przydatne, aby utrzymać suchość stóp i butów.

Czapka turystyczna

Kiedy jest zimno podczas wędrówki, dobra wełniana czapka jest doskonałym dodatkiem. Noszona pod kapturem kurtki przeciwdeszczowej głowa pozostaje ładnie upieczona! Alternatywnie, gdy jest gorąco i zachodzi słońce, kapelusz baseballowy lub kapelusz turystyczny w stylu plażowym chroni Cię przed szkodliwym promieniowaniem.

Rękawiczki turystyczne

Muszą być wodoodporne i wiatroodporne i idealnie mieć pewną mobilność w twoich rękach do chwytania, otwierania itp.

Skarpety turystyczne

Dobre skarpetki są tak samo ważne jak dobre buty. Warto kupić dobre skarpety turystyczne, które uzupełniają buty do chodzenia lub buty, aby zapewnić maksymalny komfort i uniknąć przerażającego pęcherza!

Pakiet dzienny lub techniczny

Oczywiście potrzebujesz czegoś, aby zabrać ze sobą dodatkowy sprzęt i podstawowe rzeczy, więc wygodny plecak na plecach jest koniecznością.

Buty do chodzenia i buty

Centralne do turystyki pieszej. Potrzebujesz odpowiednich butów do chodzenia lub butów odpowiednich do klimatu i pogody, w której wędrujesz. Musisz dobrze się dopasować, a Twój but lub but powinien dobrze się włamać. Dobrym pomysłem jest włamanie ich do domu lub dookoła bloku, zanim użyjesz ich podczas wędrówki. Zawsze noś skarpetki turystyczne, gdy włamujesz się do buta!

Wodoodporna kurtka trekkingowa

To naprawdę zależy od klimatu, w którym wędrujesz, ale zawsze będzie deszcz w pewnym momencie, więc musisz mieć ze sobą odpowiednią wodoodporną kurtkę na wędrówki. Istnieje wiele opcji do wyboru, z których wiele ma usuwalne warstwy i można je dostosować do użytku przez cały rok.

Dodatkowa odzież turystyczna

Dodatkowa odzież jest niezbędna, jeśli poruszasz się w różnych temperaturach i warunkach pogodowych, co może się bardzo łatwo zdarzyć, jeśli będziesz wspinał się pod górę. Myślę, że zawsze dobrze jest mieć trochę więcej niż mniej.

Ta lista nie jest wyczerpująca, ale zawiera niektóre z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą na wycieczkę. Jeśli jesteś tak dobrze przygotowany, jak to możliwe, możesz zrobić wędrówkę tak przyjemną i przyjemną, jak to możliwe.