Wiele osób naśmiewa się z kijków turystycznych. Może porównują je do wieku i powinny być używane tylko przez osoby starsze po drodze.

Co za mit. Kije do wędrówek powinny znajdować się na szczycie listy, gdy idziesz na wędrówki w dziczy. Oto nasze trzy główne powody, dla których …

  • Bezpieczeństwo. Bez wątpienia, jeśli użyjesz drążków, będziesz znacznie bezpieczniejszy podczas wędrówki. Spacer po leśnej ścieżce nie przypomina utwardzonego chodnika. Ścieżka może być pełna przeszkód, które mogą łatwo spowodować potknięcie się i upadek. Jest to szczególnie prawdziwe podczas wędrówek po terenie ze stromymi wzgórzami i wąwozami, w których strumienie regularnie się przecinają. Wzdłuż wielu szlaków turystycznych na zachodnim wybrzeżu oraz w górach Appellation na wschodzie, jest dość pewne, że będziesz musiał przekroczyć lub przepłynąć szybko płynące strumienie. Skały są w większości śliskie i można szybko spaść. Możliwe jest, że strumień można zmostkować przez wycięcie dużego drzewa. Mogą być tak śliskie, że krocionóg nie może powstrzymać poślizgnięcia się i upadku. W takich sytuacjach kijki zapewniają stabilność i pomagają utrzymać równowagę.
  • W nagłym wypadku medycznym. Potknięcie się o korzeń lub kamień lub wejście do niewidzialnej dziury jest łatwe, a wiele kostek, a nawet nóg, rąk lub obojczyków jest złamanych. Moja żona i ja wędrowaliśmy po deszczu na dość płaskiej, dobrze utrzymanej ścieżce na wyspie Vancouver. W pobliżu punktu zwrotnego musieliśmy wspiąć się na niewinny głaz o wysokości około trzech stóp. Zwykle trzymaliśmy się za ręce podczas wędrówki, ale puściła moją dłoń, aby uzyskać lepszą równowagę podczas wspinania się na głazy. Zamierzali łatwo przejść na drugą stronę. Niestety poślizgnęła się na mokrej nawierzchni i upadła wyciągniętą ręką, aby anulować upadek. Jej nadgarstek nabrzmiał za chwilę, a po przejściu dwóch mil z powrotem do samochodu pojechaliśmy do szpitala, gdzie zdjęcia rentgenowskie pokazały, że jego nadgarstek jest złamany. Laski mogły oszczędzać ból i dyskomfort przez wiele tygodni. Przyjaciel szedł w odległej okolicy daleko od swojego pojazdu. Upadł na korzeń i chociaż miał laski. Cierpiał na złamaną kość piszczelową. Jego towarzysz był w stanie rozbić kijki na wędrówki i użyć skrawków materiału z koszuli, stworzyć szynę, zawiązać nogę, a przy dużym bólu i wsparciu udało mu się utykając z powrotem do pojazdu.
  • Atak zwierząt. Kilka lat temu wycieczkowicz w Montanie był ścigany przez dziką puma. Zwierzę musiało zostać ranne i nie mogło dłużej łapać pokarmu. Podążył za wycieczkowiczem i podążył za nim. Na szczęście turysta miał laski i postanowił najpierw zaatakować pumę. Sprawił, że zwierzę kołysało się w tę iz powrotem. Na szczęście zwierzę dostało wiadomość, wycofało się i opuściło obszar.

Dla własnego dobra zdobądź parę solidnych patyków i użyj ich. Możesz kiedyś uratować życie.