Może mieszkasz w obszarze, w którym mogą odbywać się spotkania z niedźwiedziami, a to uniemożliwi ci wędrówkę. Istnieją sposoby, aby się na to przygotować, abyś był jak najbardziej bezpieczny i cieszył się przyrodą.

1. Idź z partnerem, jeśli to możliwe. Istnieje wiele powodów bezpieczeństwa, aby nie pozostawić go w spokoju. Jeśli to możliwe, znajdź kogoś, kto będzie z tobą wędrował. To powiedziawszy, możesz nadal wędrować samotnie w Bear Country, o ile wiesz, co robić.

2. Przechowuj spray niedźwiadkowy w łatwo dostępnej torbie.

3. Nigdy nie biegaj. Tak, to przeczy ludzkiemu instynktowi. Jednak, podobnie jak wiele innych dzikich zwierząt, może to prowadzić do polowania na niedźwiedzie. Powinieneś więc zachować spokój i wiedzieć, że chodzenie jest najlepsze.

4. Nie zwracaj uwagi na siebie. Być może widzieliście w telewizji, że ludzie w lesie „Hej, niedźwiedź!” poznaj się i trzymaj niedźwiedzie z daleka. Jeśli jednak niedźwiedź już cię zauważył, najlepiej zachować spokój. Nie rzucaj nic w niedźwiedzia i nie krzycz w sposób, który wydaje się wyzwaniem.

Jeśli zobaczysz niedźwiedzia idącego, a zwierzę wstaje, węszy głośno lub tupie stopami, wszystko to może być znakiem, że niedźwiedź chce tylko dowiedzieć się, kim jesteś. Nie musi to oznaczać, że niedźwiedź zaatakuje.

Głównym celem jest mówienie spokojnym głosem, nie wykonywanie nagłych ruchów i odejście powoli, utrzymując niedźwiedzia na linii wzroku.

5. Kiedy niedźwiedź się do ciebie zbliża, czas zmienić taktykę. Krzycz jak najgłębszym głosem i używaj siły, aby rzucić, co możesz. Nie wyrzucaj telefonu tak, jak potrzebujesz.

6. Jeśli niedźwiedź atakuje cię podczas wędrówki, nie biegnij ani nie wspinaj się po drzewie. Najnowszą radą jest walka. Może ci się to wydawać niemożliwe, ale nie musisz za dużo o tym myśleć. Nadejdzie adrenalina. Uderz, kopnij i krzycz.

Nie pozwól, aby lęk przed niedźwiedziami powstrzymywał cię od spacerów. Podczas wędrówki po Kolorado widziałem ponad 20 niedźwiedzi. A niedźwiedź podszedł do mnie tylko dwa razy.

Świat jest naszym placem zabaw i jest tyle do odkrycia. Nie przegap rzeczy, które lubisz robić ze strachu. Jeśli przygotowujesz się i umiesz reagować, nie krępuj się wędrować lub robić inne hobby, nie martwiąc się, co jeśli.