W dzisiejszym społeczeństwie znacznie mniej osób zaczęło kulturystykę, a więcej osób rozpoczęło programy modeli fitness. Mało kto chce być wysoki z masywnymi bicepsami i dużymi piersiami. Zamiast tego woleliby mieć szczupłą, podartą sylwetkę modelki z sesji zdjęciowej. Jak popularność kulturystyki spadła w ciągu ostatnich dwudziestu lat? Pokażę ci, jak i dlaczego ludzie unikają kulturystyki i jak możesz coś zmienić.

W „złotym wieku” kulturystyki ludzie byli zafascynowani tym, jak ludzie mogą rozwijać swoje mięśnie, aby ludzie chcieli rozpocząć kulturystykę samodzielnie. Spójrz na Eugena Sandowa, „ojca” kulturystyki. Miał szczupłe, muskularne, podarte ciało z szalonym abs. Potem pojawiły się inne ikony kulturystyki, takie jak Steve Reeves, Reg Park i wielu innych znanych sportowców. Ale prawdziwe szaleństwo w kulturystyce zaczęło się od Arnolda Schwarzeneggera po pojawieniu się w filmie o kulturystyce „Pumping Iron”. Jest powszechnie uważany za największego kulturystę wszech czasów i uczynił kulturystykę, a także siebie sławą. Od tego momentu ludzie otworzyli wiele siłowni na całym świecie, aby rozpocząć kulturystykę, czy to profesjonalną, czy po prostu budując mięśnie. Reżyserzy filmowi rekrutowali kulturystów takich jak Arnold do działania w swoich filmach. Przez długi czas era kulturystyki rozprzestrzeniła się na cały świat.

Ale co poszło nie tak? Jak minęła era? Łatwo. Ludzie stali się „zbyt duzi, zbyt muskularni”, co sprawiło, że ludzie myśleli, że jest impulsywny i zarozumiały, a wszyscy razem obrzydliwi. Dzisiaj kulturyści chcą być wyżsi i bardziej muskularni niż ich przeciwnicy. Kulturyści tacy jak Jay Cutler i Ronnie Coleman są idealnymi przykładami ludzi „przesadzających” ze wzrostem i rozwojem mięśni. Tym, co naprawdę zakończyło tę erę, był film „Fight Club” z Bradem Pittem, w którym przedstawiono szczupłe, muskularne ciało i ludzie zdali sobie sprawę, że nie musisz być zbyt duży, po prostu musisz być szczupły. Moim zdaniem mężczyźni stali się „feminizowani”, co oznacza, że ​​chcą ciała, które wygląda atrakcyjniej dla kobiety, a ludzie zaczynają modelować jak kobiety. Łatwo zrozumieć, dlaczego mężczyźni noszą dziś różowe koszulki lub koszule z napisem „Prawdziwi” mężczyźni noszą różowe. To absurd!

Porozmawiajmy przez chwilę o Arnoldu. Jak myślisz, dlaczego uważano go za najlepszego kulturystę? Czy to dlatego, że miał największe mięśnie? A kiedy był pewny siebie na etapie kulturystyki? Może udzielał najlepszych rad dotyczących budowy mięśni? To był jeden z tych trzech powodów. W filmie „Pumping Iron” Arnold mówił o perfekcyjnej budowie. Powiedział: „Musisz odpowiednio wyregulować swoje proporcje. Jeśli spojrzysz w lustro i powiesz:„ Dobra, potrzebuję trochę więcej mięśni naramiennych. Więc chodziłeś na siłownię i ćwiczyłeś mięśnie delta. Ilekroć artysta po prostu klaszcze zdjęcie pędzlem, jest to zrobione. Musimy to zrobić w trudny sposób, ponieważ budujemy ludzkie ciało. Teraz niektórzy ludzie patrzą na ciebie dziwnie, jakbyś robił coś dziwnego, ale tak naprawdę nie jest to coś, o czym wiele osób wie. A kiedy się o tym dowiesz, tyle rozumiesz o kulturystyce, że nie zauważyłeś tego wcześniej. „

Czy ty widzisz? Arnold miał idealne ciało proporcjonalne i entuzjaści kulturystyki wiedzieli o tym, że bardzo różni się od dzisiejszych kulturystów, którzy budują swoje ciała nieproporcjonalnie. Jak więc zrobić różnicę w budowaniu mięśni? Uzyskaj właściwe proporcje. Niech każdy mięsień będzie dobrze, nie mniejszy ani większy niż powinien. Mam nadzieję, że podobał ci się ten artykuł i jak najlepiej wykorzystasz budowanie mięśni.