seo” data-max-rows=”2″>

Technologia poprowadziła ludzkość na tak wyjątkowej ścieżce. Droga do wielkości i sukcesu. Sposób na robienie rzeczy, które są niewyobrażalne. Komputer, technologia, bez której w dzisiejszych czasach można żyć niezwykle ciężko. Prawie cała planeta ma dostęp do Internetu lub dostęp do jakiegoś komputera. Daje ci dostęp do wszystkich informacji, których dana osoba kiedykolwiek chce.

W ciągu ostatnich 20 lat media społecznościowe stały się jednym z najpotężniejszych narzędzi sieciowych, jakie może posiadać dana osoba. Wiele osób zyskuje sławę i ma karierę opartą wyłącznie na ich statusie w mediach społecznościowych lub firmie, z której chcą korzystać. Istnieje wiele niesamowitych powodów, aby korzystać z mediów społecznościowych i wykorzystywać je dla osobistych korzyści, ale problemem jest to, jak ludzie zaczynają widzieć innych i siebie. Niektóre z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych to Instagram, Facebook, Twitter i Snapchat. Większość z tych platform zaczęła od prostego startu: łączenia ludzi na różne sposoby. Połącz członków rodziny i przyjaciół i podziel się z nimi wszystkimi doświadczeniami. Oczywiście przybyły gwiazdy, które wielu ludzi chciało śledzić, a nawet zostać, i to był problem. Ludzie byli tak zakochani w uwagi, jaką ci ludzie otrzymali i porównali ją do swoich. 10 lat temu nie był to tak duży problem jak dzisiaj. Wielu młodych dorosłych patrzy na te gwiazdy i kopiuje każdy aspekt swojego życia na dyktando. Wpływa to nie tylko na ich socjalizację, ale także na ich spojrzenie na świat.

Większość nastolatków i młodych dorosłych spędza więcej czasu na telefonach i mediach społecznościowych, aby martwić się tym, co się dzieje, i żyć życiem innym niż ich. Ostatecznie prowadzi to do tego, że więcej osób staje się niezdolnych społecznie i ma trudności z poznawaniem i doświadczaniem świata zewnętrznego. Oczywiście jest wielu, którzy wybierają pracę w mediach społecznościowych, ale jeśli nie łączą się osobiście z ludźmi, prowadzi to do wielu problemów społecznych, a nawet depresji. Ma również silny wpływ na relacje i to, w jaki sposób dwie osoby mogą zostać pochłonięte. Wiele młodych par nigdy nie znosi poważnych komplikacji, ponieważ media to relacja, która wydaje się zbyt idealna. Jeśli w rzeczywistości każdy związek ma swoje problemy, jest to twój wybór, tak jak każda osoba ma swoje problemy, niezależnie od tego, czy akceptuje te problemy, czy nie.

Kolejnym problemem jest to, ile osób określa swoją wartość na podstawie liczby osób, które śledzą je na tych platformach lub liczby polubień, które otrzymują. Jeśli nie otrzymają określonej kwoty, mogą czuć się bezwartościowi. Nie dotyczy to każdej osoby, która ma media społecznościowe lub korzysta z mediów społecznościowych, ale staje się coraz bardziej jasne, że młodzi dorośli mają więcej problemów z tego powodu w późniejszym życiu.

Korzystanie z mediów społecznościowych powinno zostać znacznie ograniczone, szczególnie wśród nastolatków i młodych dorosłych, którzy wciąż doświadczają życia i uczą się z niego. Tak, może to prowadzić do wielu okazji i na pewno tak jest, ale stało się niezwykle niestabilne i destrukcyjne dla ludzkiego Pysche, o które my, ludzie, musimy sobie zadać. Czy to naprawdę jest tego warte?