Wszyscy się boimy, ale bycie nieustraszonym we wszystkim jest najlepszym miejscem, jeśli chcesz w pełni żyć. Wszyscy się boimy, ale to, co sprawia, że ​​wspaniali ludzie odnoszą sukcesy, to ich zuchwałość. Większość ludzi trzyma się swoich lęków. Jednak życie toczy się dalej, nawet bez niego. Jak poradzić sobie ze strachem?

Czy strach to naprawdę coś, z czym się urodziłeś? Jakie masz wątpliwości w czterech niewidzialnych ścianach? Jakie życie mógłbyś mieć, gdybyś był nieustraszony? Jak możesz lepiej zrozumieć i nauczyć się radzić sobie ze strachem?

Aby uzyskać większą pewność siebie, mniejszą presję i czuć się potężnym, nieustraszoność jest jedynym niezbędnym elementem. Kiedy nie jesteś już pełen stresu, wątpliwości i zmartwień, stajesz się nieustraszony. A kiedy masz odwagę robić wszystko, co robisz, naprawdę czujesz się niesamowicie.

Każdy z nas ma coś do pokonania lub strachu. Ale bez względu na obawy istnieją sposoby, aby sobie z nimi poradzić. Lęk jest często małym głosem, który słyszysz w swojej głowie, który powstrzymuje cię przed zmianami, wzrostem, sukcesem, spokojem, spełnieniem i radością.

Bądź nieustraszony lub w strachu

Być nieustraszonym lub bać się jest wyborem. Pomyśl o tym. Możesz ograniczyć swoje obawy na wiele sposobów, których nawet nie znasz. Ile waszych lęków kiedykolwiek się spełniło? 85 procent twoich wątpliwości, obaw lub obaw nigdy nie powstaje. Jaki jest sens takich lęków?

W pewnym sensie jest to zabawne, ponieważ mózg próbuje ci pomóc tylko wtedy, gdy wywołuje reakcję lękową. Twój umysł projektuje tylko najgorszy scenariusz, aby przygotować cię na niefortunne okoliczności. Jednak powszechne jest, że każdy z nas denerwuje się bardziej niż powinniśmy.

Kiedy ostatnio czytałem 50. Prawo i słuchałem audio, zdałem sobie sprawę, że przez większość czasu, podejmując tak wiele ryzyk w swoim życiu, wiedziałem, jak być nieustraszonym i jak być. Jednak podejście, punkt widzenia, sposób myślenia i wiedza wyrażona w tej książce są prawdziwą kopalnią złota. I nawet jeśli nie jestem fanem piosenek za 50 centów, źle oceniłem tego człowieka, który jest współautorem.

Prawo dobrych i złych wydarzeń

Książka mówi nam, że dobre i złe rzeczy przytrafiają się każdemu w życiu. To jest prawo naturalne. Istnieje wiele sytuacji, nad którymi ty i ja nie mamy dużej kontroli. Ale pokazuje nam, że jedyną rzeczą, nad którą mamy kontrolę, jest sposób myślenia i sposób, w jaki reagujemy na nasze okoliczności.

Jeśli więc umiesz być nieustraszonym i odważnie podchodzić do życia, dzieje się coś dziwnego i niezwykłego. W jakiś sposób daje ci wyjątkową zdolność do kształtowania twoich okoliczności. W dzisiejszym świecie jesteśmy bezpieczniejsi niż nasi prehistoryczni przodkowie, więc większość obaw powinna być nierealna.

Te obawy wynikają jednak z sytuacji lub okoliczności, które nie wystąpiły lub mogły nie wystąpić. Mają złe opinie i przekonania zamiast być nieustraszonymi. To nieuczciwe myślenie żyje w tej części ciebie, która jest przerażającym dzieckiem, które pragnie bezpieczeństwa i wygody.

Bycie nieustraszonym nie jest przyjemnością dla ludzi

Wiem, że na dłuższą metę nie warto być miłośnikiem ludzi. Powodem jest to, że nie nauczyłbyś się już dostosowywać do zmian. Bycie nieustraszonym oznacza znajomość swojej wartości i obronę swoich przekonań bez względu na to, w co wierzą inni.

Więc bądźcie nieustraszeni, a nie podobać się innym. Jeśli boisz się czegoś w życiu w niewielki lub znaczący sposób, spróbuj pomyśleć o koncepcji akceptacji swoich lęków, ponieważ strach jest niezbędnym elementem ogromnego wzrostu i pozytywnych zmian.

Więc jeśli boisz się czegoś takiego jak my wszyscy, wiesz, że znalazłeś kopalnię złota. Dlaczego? Cóż, ponieważ jest to najlepsze miejsce do poszukiwania klejnotów, które uwalniają cię od strachu i wprowadzają cię na ścieżkę bycia nieustraszonym.

Jak być nieustraszonym we wszystkim

Gdy się zestarzeję, na pewno to zauważę. W tej chwili mam tylko jedno życie i mam nadzieję, że zakończy się ono pewnego dnia, w przyszłości. Z drugiej strony zastanawiam się, co warto żyć w strachu?

Nauczyłem się wiele o strachu i jak być nieustraszonym w moim życiu jako zawodowy sportowiec. I wiem, że różnica między ludźmi sukcesu a tymi, którzy nie są, polega na radzeniu sobie ze strachem. Oto kilka różnych sposobów, w jakie przygotowałem się na znaczną konkurencję i jak pomogły mi pokonać większość moich obaw.

Bądź nieustraszony – czytaj

To jedna z moich ulubionych rzeczy do zrobienia. Pozbyłem się nawet mojego telewizora. Jeśli czytasz książkę związaną ze swoimi obawami, możesz uzyskać odpowiedzi, jak się ich pozbyć. Zawsze wypełniam swoje życie inspirującymi lekturami odnoszącymi się do wszystkich tematów. Naucz się być nieustraszonym!

Bądź nieustraszony – rzuć sobie wyzwanie

Jeśli nie wiesz, musisz odkryć obszary swojego życia, w których się boisz. Dla mnie przemawia do ogromnego tłumu. Czego się najbardziej boisz? Spójrz prosto w oczy i zaakceptuj dyskomfort po wyjściu ze strefy komfortu. W ten sposób możesz czerpać duże korzyści z bycia nieustraszonym.

Bądź nieustraszony – kopiuj odważnych ludzi

Powinieneś naśladować wyróżnienia wielu wzorców, które podziwiasz. Niezależnie od tego, czy to osobiście, poprzez książkę, czy online, musisz użyć tych przykładów jako mentorów. Jest to doskonały zasób do walki ze swoimi obawami. Następnie nakarm swój umysł zdjęciami tego, jak powinno wyglądać twoje przyszłe „ja”.

Bądź nieustraszony – zbuduj swój klaster

Musisz budować relacje z ludźmi o podobnych poglądach i przekonaniach. Znajdź osoby, które pracują w Twoim zespole lub które chcą być nieustraszone podczas podróży. Ale zawsze pamiętaj o zaufaniu i licz tylko na siebie. Będziesz mniej rozczarowany.

Bądź nieustraszony – bądź niekomfortowy

Tak, czasami wyglądasz głupio, niedoświadczony, popełniasz błędy lub czujesz się bezbronny. Zdarza się, ale nie powstrzymuj się. Wszyscy jesteśmy początkującymi, zanim zostaniemy mistrzami. Jeśli możesz odpuścić swoje obawy, jesteś na najlepszej drodze, aby być nieustraszonym i prowadzić bardziej wspaniałe życie. Ale musisz także podjąć działania.

Bycie nieustraszonym oznacza także podejmowanie działań

Lęk przed rzeczami jest czasem akceptowalny. Ale aby być nieustraszonym, musisz działać pomimo swojego strachu. Nie możesz pozwolić, aby twoje obawy powstrzymały cię od mówienia lub działania. Działania są głównym lekarstwem na strach.

„50 centów” ma zatem do powiedzenia o nieustraszoności: „Kluczem do posiadania tej najwyższej mocy jest przyjęcie aktywnego trybu radzenia sobie ze swoimi lękami. Oznacza to wejście dokładnie na areny, przed którymi zwykle się unika. Trudne decyzje unikałeś konfrontacji z ludźmi grającymi w gry o władzę, myśl o sobie i o tym, czego potrzebujesz, a nie o innych, i pozwól sobie zmienić kierunek swojego życia, choć taka zmiana właśnie tego się boisz ”.

To naprawdę niesamowite stwierdzenie w moich oczach. Tak wielu ludzi robi to samo, myśli w ten sam sposób i utknie, ponieważ są zbyt wystraszeni, aby podejmować decyzje, podejmować działania i nie boją się zmienić swojej sytuacji.

Wskazówki, jak być nieustraszonym we wszystkim

  • Myślisz o najgorszej rzeczy, jaka może się zdarzyć? Spadłem z konia w wyścigach przed tysiącami ludzi. Nie ma się czego wstydzić! Żyłem. Życie toczy się dalej. Spróbuj i zawieść lepiej niż nigdy nie próbuj. Bądź nieustraszony!

  • Puść, gdy poczujesz niepokój, ponieważ często spędzasz dzień na zmartwieniach lub obawach.

  • Pamiętaj, że wszystko jest w twojej głowie i że większość lęków nigdy się nie pojawia.

  • Zastanów się nad planem działania dotyczącym najgorszego scenariusza.

  • Wiedz, co możesz stracić, sparaliżowany strachem.

  • Puść wyniki. Bądź otwarty na każdą możliwość. Jeśli życie zabiera cię w lewo zamiast w prawo, pozwól mu odejść. Idź z tym, co daje ci życie. To może być bardziej zabawne.

  • Bądź dziecinny. Przez jeden dzień zachowuj się, jakbyś nic nie wiedział. Zobacz wszystko jako źródło edukacji.

  • Bądź nieustraszony i zmierz się ze swoim strachem. Będziesz zaskoczony, że nie było tak źle.

  • Nagradzaj się, gdy jesteś nieustraszony.

  • Rób cokolwiek to jest. Idź na całość. I bądź nieustraszony.

Ostatni pomysł bycia nieustraszonym

Dobrym pomysłem na bycie nieustraszonym jest powrót do ducha, który miałeś jako dziecko, abyś mógł otwierać nowe doświadczenia zamiast być otwartym. Wyobraźmy sobie na dzień, że nic nie wiesz, że to, co Twoim zdaniem może być całkowicie błędne, i naucz się.

Pamiętaj, że każdy, kto kiedykolwiek zrobił coś wielkiego, poniósł porażkę, zanim osiągnął sukces. Bycie nieustraszonym wymaga filozofii wzrostu. Nic nie pozostaje takie samo na zawsze. Możesz się zmienić. Wskazówki, czas, działania i otwartość pomagają ci być odważniejszym i odnosić większe sukcesy.