Procesy gięcia metali służą do formowania rur, które można wykorzystać do różnych zastosowań, np. B. dla rurociągów naftowych, uchwytów, znaków drogowych, w elektrowniach i nie tylko. Obecnie istnieją różne maszyny i procesy, z którymi gięte są metale. W przeszłości tak jednak nie było.

Jeśli musieliście prześledzić historię gięcia metali, sięgają nawet starożytnych chińskich cywilizacji. Tutaj trzciny były używane jako rury do transportu wody. W innych częściach świata do przemieszczania wody z jednego miejsca do drugiego używano pustych drzew. Później, gdy opracowano nowsze technologie, stworzono sztuczne rury i opracowano maszyny, które powinny pomóc w produkcji rur i rur giętych. Żeliwo zostało później użyte w Anglii jako część industrializacji do produkcji rur, ale zrobiono to ręcznie. Wymóg ten wynikał głównie z utworzenia nowej sieci kolejowej i utworzenia sektora produkcyjnego. Później, w miarę rozwoju technologii, wprowadzono procesy w piecach konwertorowych, które można wykorzystać do produkcji pustych prętów i ciągliwej stali niskowęglowej. Wraz z wybuchem drugiej wojny światowej przemysł gięcia metali otrzymał dalsze wsparcie, ponieważ istniało ogromne zapotrzebowanie na rury w samolotach, statkach i samochodach.

Obecnie gięcie metali odbywa się przy użyciu zaawansowanych rozwiązań technologicznych i komputeryzacji przy użyciu różnych procesów i maszyn. W niektórych przypadkach wstępnie zaprogramowane roboty są również używane do wykonywania operacji gięcia metali ciężkich. Obecnie giętarki do rur są bardzo poszukiwane, ponieważ są stosowane w różnych zastosowaniach przemysłowych. Większe i mocniejsze giętarki są używane w ciężkich zastosowaniach przemysłowych. Rurociągi i trzpienie służą do podparcia i zabezpieczenia rury podczas naciskania metalu w celu wygięcia. Stempel, który jest górną częścią prasy, służy do kształtowania metalu, a także do kształtowania zakrętów o różnych kształtach.

Zastosowanie giętych rur jest liczne. Są również stosowane w statkach morskich, zbiornikach, wiatrakach i pociągach. Są również wykorzystywane do zastosowań architektonicznych i konstrukcyjnych, a także na stadionach, wieżowcach, mostach, zadaszeniach, domach, sklepach, stadionach i innych.

Jest kilku dostawców usług gięcia metali i możesz znaleźć takiego, który odpowiada Twoim potrzebom.