Branża transportu samochodowego obsługiwana jest przez brokerów do 90%! Większość firm transportowych nie ma przyczep samochodowych. Nie mają ani personelu, ani budżetu na publiczne reklamowanie się, ani zespół obsługi klienta do wspierania swoich klientów. Zwykle polegają na wiadomościach ustnych lub lokalnych reklamach, aby utrzymać działalność. Spedytorzy polegają na pośrednikach, którzy wypełniają ciężarówki i utrzymują je w ruchu.

Agenci transportu samochodowego mają dostęp do setek samochodów dostawczych i zwykle mogą pomieścić cię w dowolnym miejscu, w którym chcesz odebrać samochód lub gdzie chcesz go dostarczyć. Praca z renomowanym brokerem może pomóc ci uzyskać lepszą cenę lub znaleźć firmę, której inaczej byś nie znalazł na własną rękę. Broker może również zaoferować niższą cenę i lepsze wsparcie. Wielu kierowców to kierownicy jednoosobowi lub osoby z niedoborem personelu, aby zapewnić wysokiej jakości obsługę klienta.

Jak działa branża transportu samochodowego?

Gdy otrzymasz ofertę od różnych firm / brokerów, wszyscy konkurują o Twoją firmę. Ale w rzeczywistości oferujesz kierowcom przeniesienie samochodu. Jeśli Twoja oferta jest zbyt niska, samochód nie zostanie odebrany lub dostawa może potrwać kilka tygodni.

Oto przykład tego, jak to działa: Powiedzmy, że trasa to (NJ do FL). Zazwyczaj na powiadomienie o odbiorze czeka od 20 do 40 samochodów, z których korzystają wszyscy kierowcy ciężarówek w branży. Wszystkie są ustawione od wysokiego do niskiego. Kierowcy bardziej pociągają ładunki, które płacą więcej. Jeśli więc wybierzesz najniższą ofertę, a na liście znajduje się 10 samochodów, Twój samochód będzie przez chwilę przy wejściu. Twój ładunek zostanie odebrany na końcu, w przeciwnym razie możesz nigdy nie zostać przydzielonym do kierowcy, podczas gdy nieuczciwy pośrednik obiecuje ci świat i zabiera twoje pieniądze.

Jak uzyskać odpowiednią ofertę transportu samochodowego?

W branży, w której przemawiają pieniądze, budżet określa cenę odbioru i dostarczenia pojazdu. Nie zawsze zaleca się wybór najniższych stawek transportu samochodowego. Ciągle słyszymy skargi konsumentów, którzy najpierw zajmowali się niskimi cenami, a następnie wyższymi cenami – ich pojazdy zostały odebrane w ciągu 2-4 dni roboczych.

Wyszukaj w Google „oferty transportu samochodowego”, „oferty transportu samochodowego” lub „oferty transportu samochodowego” i sprawdź strony internetowe różnych firm transportowych. Otrzymuj oferty od poszczególnych firm lub witryn porównawczych i porównuj ceny. Możesz sprawdzić osiągnięcia firmy na stronach internetowych takich jak Recenzje transportu.