Co to jest rura stalowa?

Struktura rurowa wykonana jest z różnych stopów, takich jak mangan, aluminium, wolfram i tytan. Są mocne, mocne i trwałe z natury i często mają kształt prostokątny, okrągły i kwadratowy. Mówią – co roku produkuje się około ton rur stalowych – ponieważ jest on szeroko stosowany w różnych branżach budowlanych.

Rodzaje rur stalowych

Istnieją dwa typy – bez szwu i spawane. Stopioną stal przepuszcza się przez pręt przebijający, aby przekształcić ją w puste rurki stalowe bez szwu. Spawane blachy stalowe są wytwarzane przez walcowanie i karbowanie blachy stalowej oraz spawanie w szwach, aby zapewnić jej wytrzymałość i wytrzymałość.

W przeszłości rury bez szwu były uważane za solidne i mocniejsze od spawanych. Dzięki postępowi technologicznemu, spawane są teraz wystarczająco mocne i są wykorzystywane do wielu wymagań specyficznych dla branży.

Zastosowanie rur stalowych w różnych środowiskach przemysłowych / domowych

Rury stalowe są dziś szeroko stosowane w środowisku przemysłowym i domowym. W przemyśle są cenione i wykorzystywane przez siły środowiskowe ze względu na ich ekstremalną wytrzymałość i odporność na elementy niszczące, nagłą temperaturę i ciśnienie. W domu są używane do rur gazowych i są osadzone w urządzeniach, w lodówce znajduje się również stalowa rura.

Najważniejsze branże, w których konstrukcje stalowe są intensywnie wykorzystywane

Te stalowe rury są stosowane głównie w budownictwie i motoryzacji.

W budownictwie i technologii

• Węże HSS (Hollow Structural Section) do środowisk przemysłowych są okrągłe, prostokątne lub kwadratowe (zgodnie z wymaganiami przemysłu).

• Te, które są okrągłe, nazywane są CHS (okrągła pusta struktura), kwadratowe nazywane są SHS (kwadratowa pusta struktura), a prostokątne – RHS (prostokątna pusta struktura).

• Na budowach służą do wykonywania metalowych rusztowań, które mogą być używane do łatwego przenoszenia pracowników i ciężkiego sprzętu lub materiałów. Najlepsze jest to, że konstrukcje te nie wymagają nakrętek i śrub, aby uzyskać strukturę w pełnym kształcie.

• Okrągłe i kwadratowe HSS są często używane do wykonania słupów konstrukcji, podczas gdy prostokątne HSS są powszechnie stosowane w spawanych ramach.

W produkcji samochodów

• Rury stalowe w przemyśle motoryzacyjnym są popularne od początku lat 90.

• W takich środowiskach są one często wykorzystywane do produkcji części samochodowych lub różnych pojazdów.

• Zawieszenie, układy sterowania pojazdu i części wtrysku paliwa są wykonane wyłącznie z rur stalowych klasy przemysłowej.